Acer MX330 1035G1 laptopta anlık takılmalar oluyor

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 65
  • Görüntüleme 2B
Isınmayı ve dropları biraz da olsa azaltmak istiyorsan laptopun altına ızgaraları açık kalacak şekilde kitap falan yerleştır yerden 5cm civarı yükselsin laptop en azından daha iyi hava alır.

Drop gidene kadar %90 %80 düşürmeyi deneyin derim.
tamam fpsler ne durumda olur acaba?
Isınmayı ve dropları biraz da olsa azaltmak istiyorsan laptopun altına ızgaraları açık kalacak şekilde kitap falan yerleştır yerden 5cm civarı yükselsin laptop en azından daha iyi hava alır.
soğutucum elimi bile soğutamıyor oyun oynarken laptopu kaldırıp değiyorum soğutucu ısınmış halde oluyor

Şu aşama da FPS önemli değil, öncelikle drop girmesinin sebebi bununla mı alakalı onu öğrenmeliyiz. Benim PC de de aynı sorun vardı 2599MHz'den 798MHz'e düşüyordu sonra 2399MHz'e düşürdüm frekansı düzeldi.
şuan en yüksek işlemciyi %99 dan %95 yaptım deniyorum
Kaliteli bir soğutucu alın bence, daha önceki mesajımdaki ilk soğutucu güzeldi.
almayı düşünüyorum
Şu aşama da FPS önemli değil, öncelikle drop girmesinin sebebi bununla mı alakalı onu öğrenmeliyiz. Benim PC de de aynı sorun vardı 2599MHz'den 798MHz'e düşüyordu sonra 2399MHz'e düşürdüm frekansı düzeldi.
işe yaramış gibi görnüyor %95 yapmak bir el girdim hiç takılma rastlamadım fps ler sadece 10 falan düştü yada 15

Son düzenleme:
Şu an en yüksek işlemciyi %99'dan %95 yaptım deniyorum

Almayı düşünüyorum

İşe yaramış gibi görnüyor %95 yapmak bir el girdim hiç takılma rastlamadım FPS'ler sadece 10 falan düştü ya da 15

He affedersin yanlış anladım okey

Eğer drop olayı bu yolla çözüldüyse ThrottleStop olayını yaparsan o 10 FPS'yi kazanma imkanın da var aklında bulunsun.

şuan en yüksek işlemciyi %99 dan %95 yaptım deniyorum

almayı düşünüyorum

işe yaramış gibi görnüyor %95 yapmak bir el girdim hiç takılma rastlamadım fps ler sadece 10 falan düştü yada 15
Sorunun düzeldiğine sevindim, minimum kullanımı da bence %90'larda tutmayın %25 civarı makul.

He affedersin yanlış anladım okey

Eğer drop olayı bu yolla çözüldüyse ThrottleStop olayını yaparsan o 10 FPS'yi kazanma imkanın da var aklında bulunsun.
şuanlık yok ama tekrar sorun olursa haber veririm
Sorunun düzeldiğine sevindim, minimum kullanımı da bence %90'larda tutmayın %25 civarı makul.
sende aynı sistem var ama kasıyor değil mi? ekran kartı driverlerlarını güncelledin mi

şuanlık yok ama tekrar sorun olursa haber veririm

sende aynı sistem var ama kasıyor değil mi? ekran kartı driverlerlarını güncelledin mi
Sistem tamamen güncel. Benimki de ısınmadan oluyor anlaşılan, laptopumu biraz soğuttuktan sonra benim takılmalar da ortadan kalkacak galiba. (tek fanla soğuyor)
Altına soğutucu aldımmı tamamdır.
Boşta 60 derece yükte 80'lere çıkıyor.

Geri
Yukarı