Acer MX330 1035G1 laptopta anlık takılmalar oluyor

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 65
  • Görüntüleme 2B

uuua

Decapat
Herkese iyi günler dilerim...Acer laptopumu alalı 4 ay oldu aldıgım günden beri FPS düşmesi yiyordum. Ve bu 4 saniye kadar sürüyordu ama ben bunu bir şekilde 1 ay önce çözmüştüm ama son 3 gündür bu sefer anlık takılmalar oluyor 1 saniye bile sürmüyor ama takılıyor mesela Valorant oynuyorum. 95-130 FPS arası alıyorum bir anda 40'lara düşüp yeniden yükseliyor ve bu her oyunda oluyor düşük sistemli oyunlarda bile ekran kartı sürücüsü falan da güncel ısı dereceleri normal Valorant oynarken 62 derece oluyor sizce sorun nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim...Acer laptopumu alalı 4 ay oldu aldıgım günden beri FPS düşmesi yiyordum. Ve bu 4 saniye kadar sürüyordu ama ben bunu bir şekilde 1 ay önce çözmüştüm ama son 3 gündür bu sefer anlık takılmalar oluyor 1 saniye bile sürmüyor ama takılıyor mesela Valorant oynuyorum. 95-130 FPS arası alıyorum bir anda 40'lara düşüp yeniden yükseliyor ve bu her oyunda oluyor düşük sistemli oyunlarda bile ekran kartı sürücüsü falan da güncel ısı dereceleri normal Valorant oynarken 62 derece oluyor sizce sorun nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI Afterburn yükleyip teknik verileri paylaşırsan sorunu bulmakta daha faydalı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl yapılacağı bu video da gösteriliyor.

MSI Afterburn yükleyip teknik verileri paylaşırsan sorunu bulmakta daha faydalı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl yapılacağı bu video da gösteriliyor.
teknik veriler derken? oyuna girip mi gösteriyim?

ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir bir nebze. Geriye kalan birkaç ayarlama daha yapmamız lazım. İş sistemlerini oyunlara entegre etmek gerekiyor. Dediğimi yapın ve ardından ThrottleStop FIVR ve TPL sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan bd prochot tikini kaldırın. Sorun çözülecektir bir nebze. Geriye kalan birkaç ayarlama daha yapmamız lazım. İş sistemlerini oyunlara entegre etmek gerekiyor. Dediğimi yapın ve ardından ThrottleStop fıvr ve tpl sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

Coğu kişi o uygulamanın zarar verdiğini söyledi o yüzden indirmeye çekinmiştim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı