Elektronik Acer Nitro 16 13500H RTX 4050 27.799 TL!

Ben de muhtemelen yazın alacağım da bütçem o kadar yok. Oyun bilgisayarı mı Ultrabook mu alsam diye düşünüyorum. Önce ona karar vereyim sonra sağlam bir araştırma yapacağım.

Şu an 1. nesil i3 kullanıyorum 😁.
5000 bine RX 460 2.nesil i7 dizdim işimi görüyor hocam bu teknoloji işi sıkıntılı 3 daha koyayım şunu alayım diye diye dipsiz kuyuya giriyoruz.

Tamam model güzel, ben de seviyorum. Alan alsın yine bir şey demiyorum.

Herkes kendi fikrini söylüyor zaten bunda bir problem yok, sonuç son kullanıcıya kalmış bize değil 🙃

XX50 serileri genelde hep öyle oluyor zaten hocam onlardan bir şey beklememek lazım XX90 serileri de kazık oluyor yeni seri çıktıktan sonra yazılım ile NVIDIA o seriyi öldürüyor mesela 3090 serisi 1800 dolara satıldı şu an 1000 dolara 4070 Ti Super alıyor ve daha performanslı.
Maalesef doğru söylüyorsunuz ama bu iyi bir şey değil. RTX teknolojisi çıktığında GTX serisi ölmemişti mesela yapay zekayı da çıkarınca 3060 yerine ya seve seve ya her neyse 4060 aldım. 😇
Peki 4060 beni tatmin etti mi ? Tabii ki hayır. Adamlar yenilenmiş 3060'ı koymuşlar. Başta bende iyi gelse de FG gelişmesi gerektiğini hissettiriyor hocam.

5000 bine RX 460 2.nesil i7 dizdim işimi görüyor hocam bu teknoloji işi sıkıntılı 3 daha koyayım şunu alayım diye diye dipsiz kuyuya giriyoruz.
Ya ben üni için alacağım o yüzden masaüstü alamıyorum. Peder 40K dedi bütçeye oyuncu bilgisayarı pil ömrü açısından beni üzer ünide ama hiç oyuncu bilgisayarına sahip olmadım bilmiyorum ne yapsam. Hala karar veremedim. 😕

Ya ben üniversite için alacağım o yüzden masaüstü alamıyorum. Peder 40k dedi bütçeye oyuncu bilgisayarı pil ömrü açısından beni üzer üniversite de ama hiç oyuncu bilgisayarına sahip olmadım bilmiyorum ne yapsam. Hala karar veremedim. 😕

Üniversite için laptop alma bence oyuncu laptopu ile kütüphaneye gitmek RGB'li Predator Helios çok havalı 😎. Tab S9 Ultra alabilirsin ders için en iyisi biraz kendin çalışma imkanın varsa yazın 4060 Victus alırsın yanına. En merak ettiğim konu aslında taşınabilir powerbank ile bu Victus'ları Nitro'ları şarj edebiliyor muyuz? Ya da benzer işlevi gören aletler var mı kütüphanede priz bulmak sıkıntılı mesela.

Ya ben üni için alacağım o yüzden masaüstü alamıyorum. Peder 40K dedi bütçeye oyuncu bilgisayarı pil ömrü açısından beni üzer ünide ama hiç oyuncu bilgisayarına sahip olmadım bilmiyorum ne yapsam. Hala karar veremedim. 😕
Bana kalsa 4080 mobile aşağısını alma, ama bütçen yetmez. 4050 laptop alıp masaüstü diz diyeceğim emin ol benim 4060'ta yaşadıklarımın berbatını yaşayacaksın. 4060'tan aşağı düşme derim. Batarya konusunda ise, tamam bir ofis laptopu kadar uzun olmaz ama bende üniversite okuyorum priz çoğu yerde var. Priz kullanmadığım zamanda 2 3 saat arası bir süre elde ediyorum güç tasarrufu ve MUX'u kapatarak bana yetiyor.

40K paraya aldığınız cihazında oyun oynamazsanız güç tasarrufunda vs. 4 saati bile bulabilirsiniz. Her şeyini kısarsınız ama olabilir. Alırken laptopun bataryasını öğren 60W aşağısı kurtarmaz.

Üniversite için laptop alma bence oyuncu laptopu ile kütüphaneye gitmek RGB'li Predator Helios çok havalı 😎. Tab S9 Ultra alabilirsin ders için en iyisi biraz kendin çalışma imkanın varsa yazın 4060 Victus alırsın yanına. En merak ettiğim konu aslında taşınabilir powerbank ile bu Victus'ları Nitro'ları şarj edebiliyor muyuz? Ya da benzer işlevi gören aletler var mı kütüphanede priz bulmak sıkıntılı mesela.

Power Delivery destekli portu olan laptoplar Power bank ile şarj edilebilir fakat güçlü olması lazım. Bazı markalar 100W altında şarj olmuyor veya 65W olarak alt limit belirleyen firmalar var.

Bana kalsa 4080 Mobile aşağısını alma, ama bütçen yetmez. 4050 laptop alıp masaüstü diz diyeceğim emin ol benim 4060'ta yaşadıklarımın berbatını yaşayacaksın. 4060'tan aşağı düşme derim. Batarya konusunda ise, tamam bir ofis laptopu kadar uzun olmaz ama bende üniversite okuyorum priz çoğu yerde var. Priz kullanmadığım zamanda 2 3 saat arası bir süre elde ediyorum güç tasarrufu ve MUX'u kapatarak bana yetiyor.

40k paraya aldığınız cihazında oyun oynamazsanız güç tasarrufunda vs. 4 saati bile bulabilirsiniz. Her şeyini kısarsınız ama olabilir.

Mobilite ihtiyacım olmasa ikinci elde bir bilgisayarlar dizilir ah ah. 4060 ile oynanıyor hocam ya Cyberpunk ultrada 100 FPS alan cihaz nasıl oynanmasın. 4060 VRAM sorunu çok yaşamıyor siz bir 2K 16inç ekranda 4070 8 GB VRAM kullanan insanlara sorun o VRAM sıkıntısını.

@Ruindry Pil ömrü önemli olacak benim için o yüzden korkuyorum oyuncu bilgisayarı almaya. Ayrıca taşıma sıkıntısı da var. Tablet eğer hemşirelik filan okursam bakılabilir ama genel anlamda düşündüğüm bölümlerde çok işime yaramaz maalesef. Aklımda Zenbook 14 Ultra 5 var, Mac cihazları da araştırıyorum bakalım nereye varacağız.😃
Yurtta da kalacağım için çalınma olayı vb. Duydum gerdi beni.

@ÖmerKu Keşke 4080 alabilsem ama maalesef o kadar param yok 😕. Sanırım üniversite biraz daha netleşince iki tarafın artı ve eksiklerini yazıp bir konu açacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı