Acer Nitro 16 açılırken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

lovewithbazlama

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung evo 980 nvme (yeni taktığım model)
Ekran kartı
Nvidia RTX4050
İşlemci
Amd Ryzen 5 7535HS
Laptop markam Acer Nitro 16 AN16-41 r9m3. cihazı iki hafta oldu alalı lakin geldikten sonra hep bu hatayı almaya başladım. Bilgisayarı açınca Acer Nitro yazısı geliyor uzunca bir süre laptop açılmıyor sonra ekran kararıyor ve mavi ekran bölümü karşıma geliyor. Forumdan biri chipset güncellememi önerdi. Ardından üç gün sorun yaşamadım. Şimdi bir daha oldu bu sefer Acer yazısı uzun süre kaldı sonra direk mavi ekran verdi. Sorunu burada çözemezsem garantiye yollamayı düşünüyorum. İlgilenebilir misiniz rica etsem. Teşekkür ederim şimdiden.

@283156 hocam buraya da bakar mısınız?

@181951 hocam bi bakabilir misin?

Dosya Ekleri

• IMG_20240329_012837.jpg
    IMG_20240329_012837.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Merhaba, indirip sürücü tarama sonucunu paylaşır mısın?

hemen hocam

Merhaba, indirip sürücü tarama sonucunu paylaşır mısın?

Hemen hocam

Hatayı veren tekrar chipset paketine dahil GPIO sürücüsü olmuş ama güncel gözüküyor, ek olarak ekran kartın da hata vermiş ama o da güncel. Güncelliğe rağmen bu hataları almaya devam ediyorsan bir teknik servise götürüp durum kontrolü yapabilirsin.

Laptop markam Acer Nitro 16 AN16-41 r9m3. cihazı iki hafta oldu alalı lakin geldikten sonra hep bu hatayı almaya başladım. Bilgisayarı açınca Acer Nitro yazısı geliyor uzunca bir süre laptop açılmıyor sonra ekran kararıyor ve mavi ekran bölümü karşıma geliyor. Forumdan biri chipset güncellememi önerdi. Ardından üç gün sorun yaşamadım. Şimdi bir daha oldu bu sefer Acer yazısı uzun süre kaldı sonra direk mavi ekran verdi. Sorunu burada çözemezsem garantiye yollamayı düşünüyorum. İlgilenebilir misiniz rica etsem. Teşekkür ederim şimdiden.

@283156 hocam buraya da bakar mısınız?

@181951 hocam bi bakabilir misin?
Windows 10 mu yüklü cihazda.

Hatayı veren tekrar chipset paketine dahil GPIO sürücüsü olmuş ama güncel gözüküyor, ek olarak ekran kartın da hata vermiş ama o da güncel. Güncelliğe rağmen bu hataları almaya devam ediyorsan bir teknik servise götürüp durum kontrolü yapabilirsin.
anladım hocam teşekkür ederim.

Windows 10 mu yüklü cihazda.
11

Valla garip en iyisi yollamak ama format atacaklardır istersen atıp bir dene dostum vaktin çöpe gitmesin.
4 defa format attım.

Teknik servis pro değil home yükleyin dedi. Cihazın home desteği varmış galiba proda sürücüleri tanımama sorunları olabilirmiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı