Çözüldü Acer Nitro 16 açılışta siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creepy heaad

Hectopat
Acer Nitro 16 RTX 4050 olan versiyonu satın aldım. Bu üçüncü alışım daha önce de siyah ekran yüzünden iade etmiştim. Son aldığımda sıkıntı yok diye düşünüyordum lakin son iki günde 3-4 kez bu hatayla karşılaştım. Bazen Acer yazısı geliyor sonra siyah ekrana geçiyor fan sesi falan kesiliyor. Tuştan kapatana kadar da açılmıyor. Bugünde direk Acer yazısı gelmeden dondu. Bu laptopta şansızlığım var herhalde. Acaba sebebi nedir? Her şey güncel chipset falan da güncel. Sorun nedir nasıl bulabilirim?

Çözüm
Samsung SSD değeri düşmüş. Şimdi şöyle deneyelim ilk. Temiz bir Win 11 ISO dosyasını indir USB'ye yaz. Sonra format at. Format atmadan önce disk ekranında tüm diskleri vs. komple sil.
Sildikten sonra samgunda dokunma. Diğer diski yeniden oluştur ve ona kur. Emin olamazsan kurulum esnasında disk bölümünden görsel yolla. Yanlış işlem yapma.
Format sonrası hiç bir şey yükleme.
Bir disk testleri yap. Sonra BIOS'u kontrol edelim. Güncel değil se güncelle. Emin değilsen söyle kontrol edelim. Tüm sürücüleri manuel güncelleyeceğiz. Son olarak bu sisteme sürücü bulma programı yada optimizasyon aracı vs. kullandın mı ?

Bir disk testleri yap. Sonra BIOS'u kontrol edelim. Güncel değil se güncelle. Emin değilsen söyle kontrol edelim. Tüm sürücüleri manuel güncelleyeceğiz. Son olarak bu sisteme sürücü bulma programı yada optimizasyon aracı vs. kullandın mı ?
Hayır hocam laptop geldiği gibi içinde güncel sürücülerin olduğu bi kısım vardı onun yardımıyla güncelledim. Şu an sadece steam ve epic games uygulamaları var onun haricinde bişey yok. Biosu güncellemedim biraz riskli bi işlem olduğu için. Disk testleri nelerdir hocam.

BIOS'uda güncelle. Güncellerken müdahale etme sisteme ama.

Hemen testleri yapıyorum hocam.

Attım hocam yüklemem gereken BIOS sürümünü nasıl öğrenirim ? Son görselde listesi var.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    517,2 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    516,2 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    643,2 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    385,5 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiki BIOS sürümünü AIDA aracı veya çalıştıra dxdiag yazarak bakabilirsin.
Birde Windows Samsung SSD'de mi kurulu ?
Evet ben diğerine yüklemek istemiştim ama samsunga yüklemişim yanlışlıkla.

Şimdiki BIOS sürümünü AIDA aracı veya çalıştıra dxdiag yazarak bakabilirsin.
Birde Windows Samsung SSD'de mi kurulu ?
BIOS v1.19 diyor.

Tamam ama güncellemeyelim şimdilik o bir dursun. Sistem yine siyah ekranda kalırsa vs. sistem komple gidebilir.
Şimdi ilk şu şekilde deneyelim. Sistemde bulunan Samsung SSD'yi sökme şansın var mı laptoptan ?

Samsung SSD değeri düşmüş. Şimdi şöyle deneyelim ilk. Temiz bir Win 11 ISO dosyasını indir USB'ye yaz. Sonra format at. Format atmadan önce disk ekranında tüm diskleri vs. komple sil.
Sildikten sonra samgunda dokunma. Diğer diski yeniden oluştur ve ona kur. Emin olamazsan kurulum esnasında disk bölümünden görsel yolla. Yanlış işlem yapma.
Format sonrası hiç bir şey yükleme.

Çözüm

Geri
Yukarı