Çözüldü Acer Nitro 16 açılışta siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creepy heaad

Hectopat
Acer Nitro 16 RTX 4050 olan versiyonu satın aldım. Bu üçüncü alışım daha önce de siyah ekran yüzünden iade etmiştim. Son aldığımda sıkıntı yok diye düşünüyordum lakin son iki günde 3-4 kez bu hatayla karşılaştım. Bazen Acer yazısı geliyor sonra siyah ekrana geçiyor fan sesi falan kesiliyor. Tuştan kapatana kadar da açılmıyor. Bugünde direk Acer yazısı gelmeden dondu. Bu laptopta şansızlığım var herhalde. Acaba sebebi nedir? Her şey güncel chipset falan da güncel. Sorun nedir nasıl bulabilirim?

Çözüm
Samsung SSD değeri düşmüş. Şimdi şöyle deneyelim ilk. Temiz bir Win 11 ISO dosyasını indir USB'ye yaz. Sonra format at. Format atmadan önce disk ekranında tüm diskleri vs. komple sil.
Sildikten sonra samgunda dokunma. Diğer diski yeniden oluştur ve ona kur. Emin olamazsan kurulum esnasında disk bölümünden görsel yolla. Yanlış işlem yapma.
Format sonrası hiç bir şey yükleme.
Samsung SSD değeri düşmüş. Şimdi şöyle deneyelim ilk. Temiz bir Win 11 ISO dosyasını indir USB'ye yaz. Sonra format at. Format atmadan önce disk ekranında tüm diskleri vs. komple sil.
Sildikten sonra samgunda dokunma. Diğer diski yeniden oluştur ve ona kur. Emin olamazsan kurulum esnasında disk bölümünden görsel yolla. Yanlış işlem yapma.
Disk hazır formatı atıyorum.

Hangisi samsung şimdiden nasıl bakarım ?

BIOS'tan sıralamasına bir bakabilirsin. Varsa BIOS'tan da disable edebilirsin.
Hangisine yüklemeliyim ?
466 olan herhalde.
Görsellerden baktım oymuş.

Dosya Ekleri

• 17161001079164677150601243423471.jpg
    17161001079164677150601243423471.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 4
BIOS'tan da kontrol ettiysen eminsen ona yükle. Yüklemeden önce orada 3 disk varya, ilk hepsini komple silmeyi unutma.
Sildim ama silinmediler. İsimleri sıfırlandı. Sadece sürücülerin olduğu şu 10 gb lık alanı silmedim.

BIOS'tan da kontrol ettiysen eminsen ona yükle. Yüklemeden önce orada 3 disk varya, ilk hepsini komple silmeyi unutma.
Hocam bitti şu an ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı