Acer Nitro 16 AN16-41 oyunlarda gecikme oluyor

Yok, hiç sorun değil. Çözümü uğraştırdı mı peki? Ve genel olarak memnun musun?

Ben memnun değilim başka laptop da hiç kullanmadım daha önce ama masaüstü ile karşılaştırınca hiç beğenmedim mecbur olmasam laptop almam. Oyunlarda sıcaklık değerleri iyi SSD'nin hızı iyi ekran renkleri de iyi bazı yerlerde color banding oluyor ama genel olarak pek belli olmuyor ses sıkıntısı çözdüm dedim ama Apex Legends ve Titanfall 2 de çözülmemiş onlarda ses boğuk geliyor 2'si de aynı firmanın oyunu belki bir ilgisi vardır bilemiyorum. Bazen oyunu açtığımda 10 FPS 6 FPS falan oluyor PC'yi yeniden başlatıyorum o zaman düzeliyor Optimus açık. Neyse bu fiyat bandında en iyisi bu ya da ASUS marka bir laptop vardı ona da bakabilirsin. Ses çözümü de dtsx Ultra diye ekolayzır uygulaması yüklüymüş laptopta oradan automatic yapıyorum ekolayzırı ses düzeliyor.

Hocam bu ses sorunu tam olarak nasıl bir sorundu hapörlerden bir anda ses açınca kapatınca pıt çıt mı?

Birebir aynı sorunu yaşıyorum. Hatta bu sebepten dolayı 2 dk önce konu açtım. :D örnek olarak YouTube'dan videolar arasında geçiş yaptığımda açılan videonun ilk açılışında dediğiniz gibi sesler çıkıyor bazen de videoyu rastegele zaman dilimine çektiğimde aynı sesler çıkıyor. Sizde de böyle mi? Windows'un otomatik sürücü güncellemesi nasıl kapatılır?

Birebir aynı sorunu yaşıyorum. Hatta bu sebepten dolayı 2 dk önce konu açtım. :D örnek olarak YouTube'dan videolar arasında geçiş yaptığımda açılan videonun ilk açılışında dediğiniz gibi sesler çıkıyor bazen de videoyu rastegele zaman dilimine çektiğimde aynı sesler çıkıyor. Sizde de böyle mi? Windows'un otomatik sürücü güncellemesi nasıl kapatılır?
Sorun donanımsal değil yazılımsal hocam.

Wşndowstan ses açma yeri varya oradan sürekli son yap sürekli yine aynı sesler mi geliyor ?

Ben memnun değilim başka laptop da hiç kullanmadım daha önce ama masaüstü ile karşılaştırınca hiç beğenmedim mecbur olmasam laptop almam. Oyunlarda sıcaklık değerleri iyi SSD'nin hızı iyi ekran renkleri de iyi bazı yerlerde color banding oluyor ama genel olarak pek belli olmuyor ses sıkıntısı çözdüm dedim ama Apex Legends ve Titanfall 2 de çözülmemiş onlarda ses boğuk geliyor 2'si de aynı firmanın oyunu belki bir ilgisi vardır bilemiyorum. Bazen oyunu açtığımda 10 FPS 6 FPS falan oluyor PC'yi yeniden başlatıyorum o zaman düzeliyor Optimus açık. Neyse bu fiyat bandında en iyisi bu ya da ASUS marka bir laptop vardı ona da bakabilirsin. Ses çözümü de dtsx Ultra diye ekolayzır uygulaması yüklüymüş laptopta oradan automatic yapıyorum ekolayzırı ses düzeliyor.
Ses sıkıntısı kulaklık takılıyken de oluyor mu? Yoksa kulaklıksız mı denediniz?

Ses sıkıntısı kulaklık takılıyken de oluyor mu? Yoksa kulaklıksız mı denediniz?

Kulaklığı jak girişine takıyorum o kulaklıkta sesi çok yüksek açına pıt pıt diye ses geliyor kulaklıktan. Sorun kulaklıkta dğeil çünkü masaüstünde olmuyor bu sorun kablosuz kulaklıkta bir sorun yaşamadım. Şimdi kablolu kulaklığın kendi ses kontrol kumandası var yani küçük bir şey kablonun üstünde Mic aç kapa ses kıs yükselt ayarları var. Buradna sesi çok yükseltirsem pıt pıt diye ses geliyor kablonun takıldığı taraftan ama kumandadaki ayarı ortalarda ytapıp videonun ve Windows'un sesini yükseltince olmuyor sorun bence kulaklıkta değil çünkü başka bir cihazda olmuyor ama bilemiyorum belki laptopun jak girişinde sıkıntı vardır ya da kulaklıkta bir problem vardır.

Sizin sorduğunuz sorundan farklı bir sorun yazmışım sonradan fark ettima ma yukarıdaki yazdıklarımı silmeyeceğim yazık olur. Kulaksız denemedim açıkçası oyunu. Lies of P de seslerde bir sıkıntı yok ama Apex Legends ve aynı firmanın oyunu Titanfall 2 de sesler çok kötü geliyor.

Hocam şunu yapar mısın ? Saatin oradaki ses panelinden sürekli sona al sürekli
ve dinle pıt pıt ses var mı biraz kıs sona al hızlıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı