Acer Nitro 16 AN16-41R08S yapılması ve yüklenmesi gerekenler nelerdir?

Allah Allah bana biraz garip geldi peki test ettiniz mi okuma yazma hızlarını. Bana bir kere arızalı gelmişti çünkü o yüzden soruyorum okuma yazma hızı testi yaparken mavi ekrana düşüyor du sistem.

Test yaptım şimdi hocam.
1.SSD 7100 MB okuma, 6950 MB yazma değeri verdi.
2.SSD 6666MB okuma, 6900 MB yazma değeri verdi.
Kingston SSD Manager indirdim oradanda kontrol ettim. Herhangi bir sıkıntı yok. Acaba windowsmu sorunlu düşündürdü. Windows 11 23H2 sürümünü yükledim.

Test yaptım şimdi hocam.
1.SSD 7100 MB okuma, 6950 MB yazma değeri verdi.
2.SSD 6666MB okuma, 6900 MB yazma değeri verdi.
Kingston SSD Manager indirdim oradanda kontrol ettim. Herhangi bir sıkıntı yok. Acaba windowsmu sorunlu düşündürdü. Windows 11 23H2 sürümünü yükledim.
Güzel değerler vermiş. Bir yerde problem olduğu kesin ama ben SSD boyutlarından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Acaba yanlış uyumsuz yüklediğiniz Driver olabilir mi veya dediğiniz gibi Windows kaynaklı da bir problem olabilir. Bunu ne yazık ki deneme yanılma yaparak bulmanız gerekiyor

Güzel değerler vermiş. Bir yerde problem olduğu kesin ama ben SSD boyutlarından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Acaba yanlış uyumsuz yüklediğiniz driver olabilir mi veya dediğiniz gibi Windows kaynaklı da bir problem olabilir. Bunu ne yazık ki deneme yanılma yaparak bulmanız gerekiyor.

Baştan kurulum yaptım, şimdilik sorun yok. Ben Max SSD kapasitesi diye bir şey var sanıyordum.

aynı makinayı bende aldım. çok memnunum. crucial marka 16 gb da ram aldım ama beklediğim performansı elde edemedim. acaba ramler aynı marka olmadığı için midir? tavsiyeleriniz nelerdir?

Çift RAM takıp bilgisayarındaki SK Hynix RAM'i boşa çıkan varsa talibim arkadaşlar.

Son düzenleme:
Aynı makineyı bende aldım. Çok memnunum. Crucial marka 16 GB da RAM aldım ama beklediğim performansı elde edemedim. Acaba RAM'ler aynı marka olmadığı için midir? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Çift RAM takıp bilgisayarındaki SK Hynix RAM'i boşa çıkan varsa talibim arkadaşlar.

Hocam o performans düşüşü RAM'le alakalı mı emin değilim ama güncelleme sonrası kesinlikle performans düştü. Makinayı ilk aldığımda SSD'leri değiştirmeden önce güncelleme yapmadan kullanmıştım. Sonra SSD'leri değiştirip tüm güncellemeleri yaptığımda gerçekten performans farkı ve ısınma farkı oluştu.

Hocam o performans düşüşü RAM'le alakalı mı emin değilim ama güncelleme sonrası kesinlikle performans düştü. Makinayı ilk aldığımda SSD'leri değiştirmeden önce güncelleme yapmadan kullanmıştım. Sonra SSD'leri değiştirip tüm güncellemeleri yaptığımda gerçekten performans farkı ve ısınma farkı oluştu.

Hangi güncellemeleri yaptınız hocam?

Geri
Yukarı