Acer Nitro 16 kurulumu ve ayarları nasıl yapılır?

Merhaba BIOS 1.19 güncellemesi yaptıktan sonra laptop boştayken bariz bir şekilde daha sıcak çalışıyor. Oyunlarda falan performans modunda fanlar otomatikteyken sıcaklık değerlerinde eskisine göre bir değişim yok ama boştayken eski 1.10 BIOS sistemine göre daha sıcak çalışıyor. Fikri olan var mı?

@revivality hocam bu konu hakkında ne düşünüyorsun.

İnceleme konusu mesaj alımına kapatıldığı için buradan yazıyorum maalesef.

Merhaba BIOS 1.19 güncellemesi yaptıktan sonra laptop boştayken bariz bir şekilde daha sıcak çalışıyor. Oyunlarda falan performans modunda fanlar otomatikteyken sıcaklık değerlerinde eskisine göre bir değişim yok ama boştayken eski 1.10 BIOS sistemine göre daha sıcak çalışıyor. Fikri olan var mı?

@revivality hocam bu konu hakkında ne düşünüyorsun.

İnceleme konusu mesaj alımına kapatıldığı için buradan yazıyorum maalesef.

1.15 de 60'dan 100W'a çıktı CPU gücü. 1.19 da da ec versiyon Update oldu. Acer forumda bazı kullanıcılar da yazmış 1.19 geçince sıcaklıklarda bir artma oldu diye ne derece bilemiyorum. Cihaz boştayken Windows güç planını dengeliye alırsan sıcaklığın 45-50 arasına iner. Oyuna gireceğin zaman tekrar yüksek performansa alırsın

1.15 de 60'dan 100W'a çıktı CPU gücü. 1.19 da da ec versiyon Update oldu. Acer forumda bazı kullanıcılar da yazmış 1.19 geçince sıcaklıklarda bir artma oldu diye ne derece bilemiyorum. Cihaz boştayken Windows güç planını dengeliye alırsan sıcaklığın 45-50 arasına iner. Oyuna gireceğin zaman tekrar yüksek performansa alırsın

Windows güç planım dengelide ve boştayken sıcaklıklar dediğiniz gibi 40-50 derece arasında ama BIOS güncellemesinden önce 40 dereceyi çok geçmiyordu. Şahsen çok serindi ve bu durum hoşuma gidiyordu. Ec nasıl bir etki yapabilir ki sıcaklıklarda?

1.15 de 60'dan 100W'a çıktı CPU gücü. 1.19 da da ec versiyon Update oldu. Acer forumda bazı kullanıcılar da yazmış 1.19 geçince sıcaklıklarda bir artma oldu diye ne derece bilemiyorum. Cihaz boştayken Windows güç planını dengeliye alırsan sıcaklığın 45-50 arasına iner. Oyuna gireceğin zaman tekrar yüksek performansa alırsın.

Bende 1.15'i denemek istiyorum hocam. Bilgisayar gelince 1.19'a direk güncellemiştir. 1.15'e nasıl dönerim? BIOS'ta downgrade oluyor mu?

1.20 BIOS güncellemesi gelmiş yükleyen deneyen var mı?

BIOS downgrade işlemini yaptım. 1.15'e döndüm. Dünya varmış. Sıcaklıklar inanılmaz düşük. Performans bir o kadar yüksek. Cinebench'te 16043 puan aldı. Çok memnunum.
Ancak BIOS upgrade nasıl sıkıntılı ise downgrade 5 kat daha sıkıntılı. Nasıl cesaret ettim de yaptım bende bilmiyorum. Acer laptop BIOS downgrade diye arattım. Tüm videoları vs izledim. Yaptım ama sıkıntılı işlem. Yapmadan önce bunu bilin.

Son düzenleme:
1.20 BIOS güncellemesi gelmiş yükleyen deneyen var mı?

BIOS downgrade işlemini yaptım. 1.15'e döndüm. Dünya varmış. Sıcaklıklar inanılmaz düşük. Performans bir o kadar yüksek. Cinebench'te 16043 puan aldı. Çok memnunum.
Ancak BIOS upgrade nasıl sıkıntılı ise downgrade 5 kat daha sıkıntılı. Nasıl cesaret ettim de yaptım bende bilmiyorum. Acer laptop BIOS downgrade diye arattım. Tüm videoları vs izledim. Yaptım ama sıkıntılı işlem. Yapmadan önce bunu bilin.

Hocam bende yapmak istemiştim ama işlemler çok uzun ve karışık diye salmıştım. Acaba yol gösterebilir misiniz ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı