Acer Nitro 16 SSD takınca batarya performansı düştü

lovewithbazlama

Hectopat
Acer Nitro 16 AN16-41 Ryzen 5 7535HS RTX 4050 model laptopa ekstra bir SSD takviyesi yaptım. Markası da Samsung EVO 980 NVMe. Takviyeden sonra batarya performansı ciddi anlamda düştü normalde şarja takılı değilken normal kullanımda 7-8 saat giden şarj 4 saate düştü. Sizce SSD kaynaklı mı? Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Display mod u değiştirmiş olabilir misin?

Bilmem ki nereden bakarım hocam

NVIDIA denetim masasında Ekran yönetim modu var oradan veya BIOS'a girip Advanced sekmesinden display mod u kontrol edebilirsin.

3 Adet mod bulunur;

• Otomatik: Windows ve fazla güç istemeyen programlarda dahili GPU çalıştırır. Oyun veya yüksek performans isteyen programlarda harici GPU kullanır. Mobil kullanımda 4-5 saat civarı pil ömrü sunar bu mod.

• Optimus: Harici GPU kapatır işlemcinin üzerinde bulunan dahili GPU kullanır tüm programalarda. Mobil kullanımda bu modlar 8-9 saatlere kadar pil ömrü sunar.

• Only NVIDIA: İşlemci üzerinde ki GPU kapatır, harici GPU kullanır tamamen. Bu mod oyunlarda %20 gibi bir FPS artışına sebep verir tüm gücünü kullandırdığı için harici GPU'nun. Mobil kullanımda 2-3 saat civarı pil ömrü sunar.

Optimus'ta hocam. Brave browseri indirmiştim onu kullanıyordum. Edge'e geri dönünce bataryası bir tık düzeldi gibi ama hala eskiye nazaran yiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…