Acer Nitro 16 SSD takınca batarya performansı düştü

lovewithbazlama

Hectopat
Acer Nitro 16 AN16-41 Ryzen 5 7535HS RTX 4050 model laptopa ekstra bir SSD takviyesi yaptım. Markası da Samsung EVO 980 NVMe. Takviyeden sonra batarya performansı ciddi anlamda düştü normalde şarja takılı değilken normal kullanımda 7-8 saat giden şarj 4 saate düştü. Sizce SSD kaynaklı mı? Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 16 AN16-41 Ryzen 5 7535HS RTX 4050 model laptopa ekstra bir SSD takviyesi yaptım. Markası da Samsung EVO 980 NVMe. Takviyeden sonra batarya performansı ciddi anlamda düştü normalde şarja takılı değilken normal kullanımda 7-8 saat giden şarj 4 saate düştü. Sizce SSD kaynaklı mı? Çözümü var mıdır?

Display mod u değiştirmiş olabilir misin?

Bilmem ki nereden bakarım hocam

NVIDIA denetim masasında Ekran yönetim modu var oradan veya BIOS'a girip Advanced sekmesinden display mod u kontrol edebilirsin.

3 Adet mod bulunur;

• Otomatik: Windows ve fazla güç istemeyen programlarda dahili GPU çalıştırır. Oyun veya yüksek performans isteyen programlarda harici GPU kullanır. Mobil kullanımda 4-5 saat civarı pil ömrü sunar bu mod.

• Optimus: Harici GPU kapatır işlemcinin üzerinde bulunan dahili GPU kullanır tüm programalarda. Mobil kullanımda bu modlar 8-9 saatlere kadar pil ömrü sunar.

• Only NVIDIA: İşlemci üzerinde ki GPU kapatır, harici GPU kullanır tamamen. Bu mod oyunlarda %20 gibi bir FPS artışına sebep verir tüm gücünü kullandırdığı için harici GPU'nun. Mobil kullanımda 2-3 saat civarı pil ömrü sunar.

Geri
Yukarı