Acer Nitro 16 vs HP Victus 16

• Konuyu başlatan Tufur
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 818
Victus tercih ederdim. Acer servisi leş onu da belirteyim.
Panel kalitesi, kasa kalitesi ve servis açısından Acer. Ayrıca Acer'de limit yok.

Kullandığım Acer Nitro 16 üretim hatalı anakart arızası yüzünden mavi ekran veriyordu. Servise gönderdim SMS Infocomm bakıyordu. İnternetten yorumlara baktığınızda gerçekten çok kötü ama ben hiç bir sorun yaşamadım. Şu an bilgisayar anakartı değişmiş halde tekrar elimde ve ekleme yaptığım RAM'ide unutmayıp tekrar takmışlar. İnternete servis süreci iyi geçenlerin çoğu yorum yazmıyor. Hakkını aramak isteyenler yorum yazıyor. Değerlendirmesi 1000'e yakın olan SMS Infocomm'a günde yüzlerce cihaz gidiyor. Yani servis açısındanda gayet iyi.

Yo, gayet HP servisi baya iyi iş çıkarıyor. Nitro kullanıp panel sorunu yaşayan bir sürü insan var forumda. Rezil nitro alacağıma gider Dell Gaming ya da LOQ alırdım eğer Victus alma gibi bir hedefim olmasa. 😀
Hocam o Nitro 5 serisi için bir sorun. Nitro 16'nın panelleri 3 gömlek yukarda Victus'lara ve Nitro 5'lere göre. Bu bütçede sana %100 renk gamı veriyor, başka hangi cihazda var böyle bir panel bu bütçede?

Ama ekranı 250 nit hocam orası da buyuk bir eksiklik.

Nitro 16 400 nit Victus 250 nit.

38949TL.

38000TL.

İki laptop arasında kaldım. Acer'ın ekranı daha iyi ve sıvı metal macun kullanılmış bataryasıda iyi galiba emin değilim, HP Victus'un RAM'i fazla Ansys vb. analiz programları kullanıyorum yani genel olarak programlar için laptop seçmeyi düşünüyorum.

Teknik servisleri, yetkili servisleri hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim o konuyuda merak ediyorum.

Nitro 16 daha mantikli.

Tamam Nitro 16'da karar kıldım yalnız 39000'den 41700e çıkmış fiyatı, indirimi niye bitti anlamadım yukarısında sayaç sayıyordu.

Aynısının 32 GB modelide 43600TL'e dedim 45 civarına yükselmişken arkadaşlara bir daha danışayım belki ya madem bütçeyi arttırdın şunu al mutlaka dediği bir şey olan varsa atabilir. Hepinize teşekkür ediyorum.

Tamam Nitro 16'da karar kıldım yalnız 39000'den 41700e çıkmış fiyatı, indirimi niye bitti anlamadım yukarısında sayaç sayıyordu.

Aynısının 32 GB modelide 43600TL'e dedim 45 civarına yükselmişken arkadaşlara bir daha danışayım belki ya madem bütçeyi arttırdın şunu al mutlaka dediği bir şey olan varsa atabilir. Hepinize teşekkür ediyorum.

45'lere cikiyorsan Predator Neo modeline bakabilirsin.

Acer yazılım konusunda sıkıntılı marka. Aspire 3 ve yeni nesil Nitro 5 kullandım 1 yıl Bios ve yazılım desteği aldı sonra almadı. Bundan kaynaklı kronik problemler yaşayıp iade ettim. Acer moderatörler bile kronik sorun olduğunu anlayıp Acer mühendislere iletmişlerdi hiçte geri dönüş sağlamamıştı kendileri bile şaşırmıştı bu durumdan. Güvenlik güncellemesi bile vermiyordu Acer kullandığım iki modele. Bundan kaynaklı TPM ile alakalı hızlı başlatma problemi vardı ve ekranda yanıp sönme problemi yaşanıyordu Windows 11 kullanımın da. İleride güncel sürücüleri ve sistemlerde sorun yaratabilir Acer. Nitro 5 2 yıl, Aspire 3 1 yıl kullandıp yaşadığım deneyimleri aktarıyorum. Kesinlikle servis konusunda şikayet fazla size DOA raporu biz vermiyoruz deyip bunları merkeze şikayet edip veya THH ile o raporu zorla alabiliyorsunuz. Halbuki veriyorlarmış bunu da zorla güzellikle alarak öğrenmiş oldum. Çünkü servisi çözmüyor ben yurt dışında kronik problemleri anlatarak sonu yardımcı oldular güncelleme almayınca model iade etmiştim kurtuldum.

Yo, gayet HP servisi bayağı iyi iş çıkarıyor. Nitro kullanıp panel sorunu yaşayan bir sürü insan var forumda. Rezil Nitro alacağıma gider Dell Gaming'ya da LOQ alırdım eğer Victus alma gibi bir hedefim olmasa. 😀

Yine mi sen? Tamam en iyisi senin cihazın en berbat senin cihazını katlayan Nitro 16. kendini avutuyorsun boşuna.

Ama ekranı 250 nit hocam orası da buyuk bir eksiklik.

Nitro 16 için mi diyorsunuz? Onun paneli 400 nit.

Ben Nitro 16 aldım bir de bu rami aldım gerçi ram çok gereklimiydi o da tartışılır.
Millet ilk zamlı maaş alacak diye 5 gün de gelen zamlara bak.
Nitro 16 39.90 lira
Ram 1690 lira

n11'den Crucial CT16G56C46S5 16 GB DDR5 5600 MHz CL46 Notebook Ram seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

Yeni konular

Geri
Yukarı