Acer Nitro 5 1 saniye takılma yapıyor

ashemodios

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 4 günlük Acer Nitro 5 RTX 3050 512SSD 8GB RAM Ryzen 5 5600H özellikli laptop masaüstünde sağ tık yapınca 1 saniye takılıyor. Arkadaşlar ilk sağ tıklamada böyle oluyor veya uzun süre geçince yine sağ tıklayınca anlık takılıyor. CS 1.6 açarken ilk açılışta yine oyna butonuna basınca anlık takılıyor ve bir dahaki açılışta sorun olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Ek olarak görev yönetici açıkken açıyorum hani %100 olan bir bölüm de yok anlamadım normal mi değil mi?

Bu takılmalar bende de oluyor. Ayrıca Windows 10'da ses ikonuna tıklayıp ses düzeyini değiştirmeye çalışırken de buna benzer bir takılma var. Yıllardır çözemedim.

Öncelikle bilgisayarın hayırlı olsun. Ryzen işlemcili laptopların genelinde böyle bir sorun var sanırsam. Bu sorun bilgisayarın işlemci apusunu kullandığı için meydana geldiğini fark ettim. Bu sorunun çözüm yolu eğer yeni BIOS varsa yükleyip sürücüleri tekrar kurmak ya da. Arka planda RTX ekran kartını kullandıracak bir uygulama açık kalması. Benim tek çözümüm arka planda RTX kartını kullandırmak oldu. Bu çözümü nasıl yaparsınız bilmiyorum ben arka planda Epic Games uygulamasını açık tutuyorum. Şimdi bilgisayar elinin altındaysa arka planda çalışması için Epic Games'i kurup açın ve takılma sorununu tekrardan gözlemleyin, eğer düzelirse ya da başka bir çözüm yolu bulursanız haber verirseniz sevinirim.

Öncelikle bilgisayarın hayırlı olsun. Ryzen işlemcili laptopların genelinde böyle bir sorun var sanırsam. Bu sorun bilgisayarın işlemci apusunu kullandığı için meydana geldiğini fark ettim. Bu sorunun çözüm yolu eğer yeni BIOS varsa yükleyip sürücüleri tekrar kurmak ya da. Arka planda RTX ekran kartını kullandıracak bir uygulama açık kalması. Benim tek çözümüm arka planda RTX kartını kullandırmak oldu. Bu çözümü nasıl yaparsınız bilmiyorum ben arka planda Epic Games uygulamasını açık tutuyorum. Şimdi bilgisayar elinin altındaysa arka planda çalışması için Epic Games'i kurup açın ve takılma sorununu tekrardan gözlemleyin, eğer düzelirse ya da başka bir çözüm yolu bulursanız haber verirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim. Şu an yurtta olduğum için uygulama indirmekte sorun yaşıyorum. Apuyu tamamen devre dışı bırakıp sadece ekran kartını kullanma gibi bir durumumuz yok mu? Anladığım kadarıyla bu bir donanım hatası değil tamamen yazılımsal ve benimle bir alakası yok.

Teşekkür ederim. Şu an yurtta olduğum için uygulama indirmekte sorun yaşıyorum. APU'yu tamamen devre dışı bırakıp sadece ekran kartını kullanma gibi bir durumumuz yok mu? Anladığım kadarıyla bu bir donanım hatası değil tamamen yazılımsal ve benimle bir alakası yok.

APU'yu devre dışı bırakırsanız ekran çözünürlük ayarını yapamıyorsunuz maalesef. O özellik için MUX Switch gerekli ama o da bizim bilgisayarlarda yok. Sıkıntı bizden mi yoksa üretim kaynaklımı bilemiyorum ama ben çözüm yolunu o yönde buldum.

@ashemodios yada en basitinden nvidia experience uygulamasını açın, açtığınızda rtx kartını kullanıyor galiba, biraz öyle gezinti yapıp deneyin takılma sorunu nerede oluyorsa olmuyacaktır muhtemelen. Düzelmişse eğer tamamen apu yazılımıyla ilgili olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı