Elektronik Acer Nitro 5 12700H 3060 23.374TL!

Nasıl kaldıracak merak ettim? Çok zor kaldırması. Laptop oyun geliştirme için hiç mantıklı değil. Masaüstü şart. Hypercasual geliştiriyorsa o ayrı.

Hocam kaldırabilir yani RAM takviyesiyle ama masaüstü daha iyi bir tercih orası doğru fakat sürekli işi olan biri laptop tercih eder doğal olarak ama masaüstündeki performans ve rahatlığı alamaz bence sözde Gaming adlı laptoplar Gaming bile değil ismi Gaming sadece minimum laptop bu devirde ekonomik olarak 3060'lı ve 4050'li çıkan modeller alınabiliyor ama bence en az 3070 VRAMinden dolayı veya yeni çıkan 4000 serisinin yüksek modellerinden olmalı ama en düşük tercih 4050 olmalı oyun geliştirme için masaüstünde öyle bir sorun yok ortalama bir ekran kartı ile işin çözüleceğini düşünüyorum.

Oyun geliştirme amacıyla alınan laptopta 4050 tercih edilmemeli diye dusunuyorum ayni fiyatta 3060 var iken, oyun performansı olarak 3060'a yakin fakat donanim olarak zayif bir kart. Gerek 96 bit olmasi gerekse CUDA cekirdeginin 2560 olmasi 3060'ın yanında zayıf kalır bu iş için.

Son düzenleme:
Hocam kaldırabilir yani RAM takviyesiyle ama masaüstü daha iyi bir tercih orası doğru fakat sürekli işi olan biri laptop tercih eder doğal olarak ama masaüstündeki performans ve rahatlığı alamaz bence sözde Gaming adlı laptoplar Gaming bile değil ismi Gaming sadece minimum laptop bu devirde ekonomik olarak 3060'lı ve 4050'li çıkan modeller alınabiliyor ama bence en az 3070 vraminden dolayı veya yeni çıkan 4000 serisinin yüksek modellerinden olmalı ama en düşük tercih 4050 olmalı oyun geliştirme için masaüstünde öyle bir sorun yok ortalama bir ekran kartı ile işin çözüleceğini düşünüyorum.

Olay kaldırması değil nasıl Build alacak uada açık dünya bir map yüklemesi shader derlemesi ne kadar sürecek ve Unreal Engine gelen yeni güncellemeler ile iyice kasmaya başlar.

Oyun geliştirme amacıyla alınan laptopta 4050 tercih edilmemeli diye dusunuyorum ayni fiyatta 3060 var iken, oyun performansı olarak 3060'a yakin fakat donanim olarak zayif bir kart. Gerek 96 bit olmasi gerekse CUDA cekirdeginin 2560 olmasi 3060'ın yanında zayıf kalır bu iş için.

CUDA çekirdeği her şey değil laptop aşırı ısınır bu tip işlemlerde bu da güç kesmeye götürür sonuç olarak performans düşer. Laptop varsa oyun geliştirme yapacakdan Unity kullanıcaksın yoksa çok zorlar.

Son düzenleme:
Fiyatı güzel düşmüş 4050'li TUF'a güzel bir alternatif.
İyi fiyat ama ben olsaydım yine de 4050 ti alırdım. Hocam fiyat yine artmış bir güne.

İyi fiyat ama ben olsaydım yine de 4050 Ti alırdım. Hocam fiyat yine artmış bir güne.

Vatan zaten genelde indirim yaparsa böyle gece indirimi yapıyor hocam sabah ise eski fiyata dönüyor fiyat.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı