Elektronik Acer Nitro 5 12700H RTX 4060 33.500 TL!

Bu Nitro vs Victus neyin kafası anlamadım.

Daha iyi ekran ve ses kalitesi isteyen Nitro alır daha ucuz olsun isteyen Victus alır.

İki bilgisayarın işlemcileride soba gibi yanıyor arkadaşlar çok da şey yapmayın yani. Bakın ben yeni 17.3 inç Nitro aldım 3070 Ti'lı 36k ya ve likit metal sürmeme rağmen işlemci 90 derecede çalışıyor mobil işlemciler bunlar yapacak bir şey yok.

Benim arkadaşımdada Victus var R5 5600H'lı ve onun işlemciside 96 derecede çalışıyor ama kafaya taktığı yok.

Gerek yok çünkü. Ne bekliyorsunuz ki bu kadar kapalı ortamda sıcaklıklar öyle oluyor hayli ile. Bazı modeller de fan sayısını arttırıyorlar falan ama geçilmiyor sesten onlar da. Size bende katılıyorum, ısınmasında değil performansına bakılmalı. Bazıları 97 derece görüyor ama throttle olmamış oluyor performansı iyi, bazıları 80 derece bir bakıyorsun 100 dereceyi görmüş sonra 80e sabitlenmiş performans kötü veya limitli.

Düşük bütçede o kadar çok kaliteye bakılmamalı bence arada çok fark yoksa tabii kişiye göre değişir ama performans isteniyorsa soğutma iyi mi diye değil soğutma berbat mı diye sormak lazım. Bir bakıyorum 3050 Ti MSI laptop almış soğutması iyi olur diye ama aynı fiyata 3070'li laptoplar var soğutması normal bile olsa 3050 Ti'yi yok edecek.

Geri
Yukarı