Acer Nitro 5 3060 vs GameGaraj slayer 7XL-3060

Bütçe
15000
Evet yanlış tabir kullanmışım. Daha iyi değil de çok iyi demeliydim. Intel'in mobil işlemcileri genellikle çok ısınıyor bunun sebebi ise güç tüketimi AMD'ye göre daha çok olması ki bu da daha çok ısınmasına yol açıyor. Bence bir laptopta en önemli şey cihazın daha az ısınıyor olması. Bu yüzden 5.nesil bir işlemcisini almak varken gidip Intel almak akıl kârı değil.

11. nesil işlemciler ısınma ve performans konusunda daha başarılı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada bakarsan genel anlamda 11800h daha fazla performans verip daha az ısınmakta.

Sana kötü bir haber vereyim, bende Acer ile slayer arasında kalmış bulunmaktaydım.

Dün Acer 13400 TL(Hepsiburada ama tükendi), slayer 14669 TL idi(slayer kendi sitesinde hala öyle).

Şimdi Acer 13800(Trendyol), slayer 13750 TL(Trendyol).

Ben 13400 TL görmüştüm simdi 400 TL artmış bence büyük darbe 😁 biraz da olsa içindeki korkuyu azaltmış sındır umarım 👍

Evet yanlış tabir kullanmışım. Daha iyi değil de çok iyi demeliydim. Intel'in mobil işlemcileri genellikle çok ısınıyor bunun sebebi ise güç tüketimi AMD'ye göre daha çok olması ki bu da daha çok ısınmasına yol açıyor. Bence bir laptopta en önemli şey cihazın daha az ısınıyor olması. Bu yüzden 5.nesil bir işlemcisini almak varken gidip Intel almak akıl kârı değil.
11. nesil işlemciler ısınma ve performans konusunda daha başarılı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada bakarsan genel anlamda 11800h daha fazla performans verip daha az ısınmakta.
Şahsen aynı birebir aynı özelliklere sahip iki laptop kullandım tek farkları birinde 11800H varken ötekinde 5800H vardı ve 11800H çok önde. Özellikle rekabetci oyunlarda yada hikayeli oyunlarda ayarlari düşüğe cekince yani işlemciyi ön plana çıkarınca ciddi FPS farkları oluşuyor aralarında. Ek olarak benchmarklarda da 11800H baya önde. Isınma konusunda ise bence cihaz soğutmasına bağlı olarak her iki işlemci de ısınıyor. İntelin avantajı ise UV desteğiyle beraber daha serin calistirabilme imkani olmasi. Mobilde AMD için böyle bir imkan yok.

Arkadaşlar GameGaraj almayın aldırmayın ciddi anlamda söylüyorum. Aşırı kalitesiz ürün MSI kasası vs hikaye ekranında durduk yere ışık sızması oluyor iade edeceğim.

Arkadaşlar GameGaraj almayın aldırmayın ciddi anlamda söylüyorum. Aşırı kalitesiz ürün MSI kasası vs hikaye ekranında durduk yere ışık sızması oluyor iade edeceğim.
Ben bugün sipariş vericektim gerçekten MSI kalitesi diye almayı düşünüyordum kötümü yani ??

Ben bugün sipariş verecektim gerçekten MSI kalitesi diye almayı düşünüyordum kötümü yani?

Ben aşırı pişmanım şu an tavsiye etmiyorum. Gidin biraz daha fazla verin daha iyisini alın marka alın. Marka algısı yapmak istemğyorum ama öyle. Şans işi diyebilirsiniz ama bilindik markalardan vazgeçmeyin.

Işık sızması IPS ekranda Allah'ın emri gibi bir şey zaten. Malzemesinden nasıl memnun kalmadın anlamadım. Şahsende denediğim modeldir slayer serisi ve şahsen gayet iyi buldum.

5XL-3050 TI kullanıyorum, beklediğim gibi değil idi ancak kesinlikle almayın diyecek kadar ne yaşadınız anlamadım. Işık sızması olabilir elbette servis ile bir konuşsaydınız önce. Üstelik her şeyden önce performans'a bakmalıydınız çünkü GameGaraj tamamen F/P ürünleri satıyor. Hoparlör ve SSD slotlarından kısıp daha ucuza vermelerinden bunu anlamalıydınız zaten.

Ben aşırı pişmanım şu an tavsiye etmiyorum. Gidin biraz daha fazla verin daha iyisini alın marka alın. Marka algısı yapmak istemğyorum ama öyle. Şans işi diyebilirsiniz ama bilindik markalardan

Ben aşırı pişmanım şu an tavsiye etmiyorum. Gidin biraz daha fazla verin daha iyisini alın marka alın. Marka algısı yapmak istemğyorum ama öyle. Şans işi diyebilirsiniz ama bilindik markalardan vazgeçmeyin.
hocam bilindik markalarda da sorun çok fazla ve servisleri berbat daha biraz önce hp omen 15 2021 5800h kullanan arkadaşların yani paylaşımları ve forumda sohbetler var coil whine sorunları menteşe ve kasa sorunları gibi ve servis süreçlerini yazmışlar bir okuyun isterseniz bilindik markalarda süper i-diye birşey yok hepsinde sorunlar çıkıyor ciddi manada önemli olan muhatap bulup işini çözebiliyormusun mesele bu hemen pişmanlıklardan dolayı markalara aman sakın almayın aman bilindilk marka aman demenin sağlıklı bir yönlendirme olduğunu düşünmüyorum. laptop işi her zaman farklı bir iş ve konu bilindik markası vs hikaye rog scar cihazım vardı 3 ay asusla uğrastım öyle dediğiniz gibi olmuyor bu işler

Geri
Yukarı