Acer Nitro 5 AAA oyunlarda aşırı ısınma

Normal ASUS TUF A15 FA507NV kullanıyorum stress testlerinde 95'e kadar çıkıyor ve bu gayet normal.

Yav ben neden stres testi de 82-85 dereceyi geçmiyorum 95'in neyi normal bir de A15 nasıl o kadar ısınabiliyor.

Belli süreden sonra 78 de kalıyor 90 dereceler normal değil.

Yav ben neden stres testi de 82-85 dereceyi geçmiyorum 95'in neyi normal bir de A15 nasıl o kadar ısınabiliyor.

Kaç w görüyorsunuz?

OCCT üzerinden bilgilendirirseniz sevinirim.

İşlemciden bahsetmiyor muyuz? Üst düzey serilerden birini almıyorsanız 95 dereceleri görür. Turbo boost kapatılınca ciddi manada düşüyor sıcaklık.

Yani anlayamadım eski olsa laptop anlatım termal macun falan kurumuş derim tozlanmış derim fanlar ama yeni olduğu için garibime gitti herhangi bir çözümde bulamadım.
Normal olduğu için çözüm bulamıyorsun. İnanmıyorsan garantiye gönder. Sonra cihazını geri göndersinler, tekrar aynı sıcaklıkları al. Olacağın adı bu. Forumda Acer Nitro 5 90 derece 92 derece 94 derece diye milyon tane konu var. Cihazın soğutması bu kadar çünkü.

Başından beri anlatmaya çalışıyorum. Olurda garantide dediğimden farklı bir şey olursa gelir özürde dilerim, yanlış belirtmişim diye. Ama başka bir şey olmayacak zaten.

İyi günler dilerim Acer Nitro-5 AN515-55 modelini kullanmaktayım ve bir süredir bu sıcaklık durumlarından dolayı bilgisayara çeşitli bakımlar ve jel/macun değişimleri yaptırdım. Fakat son olarak yaptırdığım firma bu modellerde soğutma performansının bu şekilde olduğunu ve işlemci ve Laptop modeli için normal olduğunu söyledi. Bana da sıcaklıklar yüksek gelse de jel değişikliği yaptıktan sonra ekran kartında sıcaklıklarım düştü (78'e kadar önceden 86,87 civarındaydı.) fakat Intel i7 10750H işlemci için sıcaklıklar devam etmekte.

Normal olduğu için çözüm bulamıyorsun. İnanmıyorsan garantiye gönder. Sonra cihazını geri göndersinler, tekrar aynı sıcaklıkları al. Olacağın adı bu. Forumda Acer Nitro 5 90 derece 92 derece 94 derece diye milyon tane konu var. Cihazın soğutması bu kadar çünkü.

Başından beri anlatmaya çalışıyorum. Olurda garantide dediğimden farklı bir şey olursa gelir özürde dilerim, yanlış belirtmişim diye. Ama başka bir şey olmayacak zaten.

Peki reis normalse yapacak bir şey yok herkese teşekkür ederim.

Açıkçası "thermal throttling" dediğimiz işlemcinin kendisini yüksek sıcaklıktan dolayı frekansını düşürme durumu yaşanmıyorsa aşırı endişelenecek bir durum yok. Tabii şu da bir gerçek ki ne yazık ki bu tür sıcaklıklardan dolayı fanlar sesli ve gürültülü çalışmakta ne yazık ki. Tabii ben bir bilgisayar uzmanı olmadığımdan net konuşmayayım sadece 2 yıldır Acer kullanan birisi olarak yorum yapabilirim.

Geri
Yukarı