Acer Nitro 5 advance BIOS açılabiliyor mu?

QuantØ

Hectopat
Merhaba.
Acer Nitro 5 AN515-58-503p model numaralı laptopa sahibim. Yeni bir monitör aldım ve laptopun ekranını sürekli kapatıp açmamak için bir özellik bakınıyordum.
Bu model laptoplarda Power management yok, BIOS ekranı da o kadar boş ki anlatamıyorum bile. Olay, klavye kullanarak bilgisayarı açmaktı ve bakın nerelere geldik.
BIOS sürümüm güncel.
Soru ise şu, BIOS advance settingsi nasıl açabiliriz? Eğer açamıyorsak, klavye kullanarak nasıl 'Power-on' komutu verebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı Acer Nitro modelini kullanıyorum.
Acer Nitro 5 laptoplarda BIOS için admin password ayarlamadan bazı BIOS özellikleri aktif olmuyor ve bazı ayarlara ulaşamıyorsunuz. Bios için Password ayarlayın ve 1234 yapın. BIOS ŞİFRESİNİN UNUTULMASI ÇOK BÜYÜK TEHLİKEDİR.

BIOS şifresi koyduktan sonra hala istediğiniz ayarlara ulaşamıyorsanız BIOS desteklemiyor ve öyle bir ayar mevcut değil demektir.

Farklı/Ek yöntemler var ama tavsiye etmem. Bios üzerine yükleme yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu riske girilmez.

İyi geceler.....

EK:
Aynı sorun benim diğer laptopumda vardı. O da Acer ama nitro değil.
Laptopun dahili monitörü arızalandı ve buna rağmen eklemiş olduğum harici monitörü kullanmakta sıkıntı yaşıyordum.
Şunu çözüm olarak kullandım ve yetti.
*** Harici monitör için Windows masaüstü ekranında iken Windows logo tuşu + P tuşuna basın ve sadece ikinci ekran seçimini veya size uygun diğer seçimlerden birini yapın.

Son düzenleme:
Aynı Acer Nitro modelini kullanıyorum.
Acer Nitro 5 laptoplarda BIOS için admin password ayarlamadan bazı BIOS özellikleri aktif olmuyor ve bazı ayarlara ulaşamıyorsunuz. BIOS için Password ayarlayın ve 1234 yapın. BIOS ŞİFRESİNİN UNUTULMASI ÇOK BÜYÜK TEHLİKEDİR.

BIOS şifresi koyduktan sonra hala istediğiniz ayarlara ulaşamıyorsanız BIOS desteklemiyor ve öyle bir ayar mevcut değil demektir.

Farklı/Ek yöntemler var ama tavsiye etmem. BIOS üzerine yükleme yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu riske girilmez.

İyi geceler...

EK:
Aynı sorun benim diğer laptopumda vardı. O da Acer ama Nitro değil.
Laptopun dahili monitörü arızalandı ve buna rağmen eklemiş olduğum harici monitörü kullanmakta sıkıntı yaşıyordum.
Şunu çözüm olarak kullandım ve yetti.
*** Harici monitör için Windows masaüstü ekranında iken Windows logo tuşu + P tuşuna basın ve sadece ikinci ekran seçimini veya size uygun diğer seçimlerden birini yapın.

Maalesef kastettiğim şey o değil. BIOS Update yaptım, ayrıca o şifreleri de açtım ancak 'Power Management' sekmesine ulaşabilmek adına Advance BIOS unlock yapmam gerekiyor sanırım.

Geri
Yukarı