Acer Nitro 5 almayın

• Konuyu başlatan pe3ah
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 126
  • Görüntüleme 14B
Öğretmen arkadaşlara tavsiyede bulunacağım 2 adet alacak arkadaş var fakat sırf bu başlık yüzünden tavsiye edemiyorum. Kararsın kaldım. Şu an Trendyol'da indirim var 16 GB RAM ekleyip aldırmayı düşünüyorum fakat arkadaşın dedikleri doğruysa mahcup olmak istemiyorum.

Alıp sorun yaşamayan da var hocam. Dediğim gibi ben yaşadığım sorunu paylaştım ve Acer teknisyeni de bana 10 gelen cihazın 8'inde bu sorun olduğunu söyledi bana.

Acer nitro 5 bende aldığım için pişmanım paneli 25ms ghostingli bir panel burada zabelence diye bir arkadaş vardı 25 msi göz algılamıyor falan diyordu. Ayrıca rezil ghostingli.

Ayrıca acer şunu yapıyor 3ms panelleri logoya basıyor 25msleri kendi sitesinde dahi söylemiyor...

Ayrıca buradaki arkadaşları dinleyerek garantiye gonderdim bana sormadan orijinal paneli söküp yeni panel takmışlar bana sorulmadan işlem yapmışlar sonuç yine aynı rezil bir ghosting var.

Daha sonra çeşitli mağazalara giderek baska acerlara baktım panelleri iğrenç yavaş.

Hepsini delilli olarak atıyorum aşağıya hiç bir uydurma yoktur.

10 yıllık asusum 12msti bu rezil bir panel. Markası panda uzak durun. 3ms ise alın yalan söylüyorlar dikkatli olun.

Dosya Ekleri

• 20230222_211903.jpg
    20230222_211903.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_20230227_124336_Gallery.jpg
    Screenshot_20230227_124336_Gallery.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_20230301_133220_Gallery.jpg
    Screenshot_20230301_133220_Gallery.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 71
  • downloadfile-5.jpg
    downloadfile-5.jpg
    99,3 KB · Görüntüleme: 68
  • 20230226_165928.jpg
    20230226_165928.jpg
    145 KB · Görüntüleme: 73
  • 20230226_165711.jpg
    20230226_165711.jpg
    216,1 KB · Görüntüleme: 71
  • Screenshot_20230302_132205_Technopat.jpg
    Screenshot_20230302_132205_Technopat.jpg
    144,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 20230310_112053.jpg
    20230310_112053.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 73
Acer nitro 5 bende aldığım için pişmanım paneli 25ms ghostingli bir panel burada zabelence diye bir arkadaş vardı 25 msi göz algılamıyor falan diyordu. Ayrıca rezil ghostingli.

Ayrıca acer şunu yapıyor 3ms panelleri logoya basıyor 25msleri kendi sitesinde dahi söylemiyor...

Ayrıca buradaki arkadaşları dinleyerek garantiye gonderdim bana sormadan orijinal paneli söküp yeni panel takmışlar bana sorulmadan işlem yapmışlar sonuç yine aynı rezil bir ghosting var.

Daha sonra çeşitli mağazalara giderek baska acerlara baktım panelleri iğrenç yavaş.

Hepsini delilli olarak atıyorum aşağıya hiç bir uydurma yoktur.

10 yıllık asusum 12msti bu rezil bir panel. Markası panda uzak durun. 3ms ise alın yalan söylüyorlar dikkatli olun.
25 msyi gözün algilayamadigini ben de düşünüyorum. Panel kalitesl gerçekten kötü yine de. Sanki maliyeti çok fazlaymış gibi %100 sRGB panelle üretmiyorlar. En ucuz Samsung monitörün bile renkleri daha iyiydi. Ben ışık sızması ve aşırı derecede olan ghosting yüzünden iade etmiştim.

Bu arada Asus'un da giriş seviyesi cihazlarında rezalet paneller var.

25 msyi gözün algilayamadigini ben de düşünüyorum. Panel kalitesl gerçekten kötü yine de. Sanki maliyeti çok fazlaymış gibi %100 sRGB panelle üretmiyorlar. En ucuz Samsung monitörün bile renkleri daha iyiydi. Ben ışık sızması ve aşırı derecede olan ghosting yüzünden iade etmiştim.

Bu arada Asus'un da giriş seviyesi cihazlarında rezalet paneller var.
Dostum hem 25msi göz algılamıyor diyorsun hemde ghosting yüzünden iade ettim diyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum hem 25msi göz algılamıyor diyorsun hemde ghosting yüzünden iade ettim diyorsun.
Ghosting ile gecikmenin farkını bilmiyorsun. Ghostinge sebep olan gecikme değeri değil. Gecikme görüntünün ekrana iletilmesinin süresini belirtir. 25 ms dediğin değer 0.025 saniyeye tekabül ediyor. Bunu gecikmeyi algıladığını iddia edemezsin.

Videoyu izle .

Panellerde yazan ms internetteki ms değil. Görüntüyü çizme hızı. Response time.
25 ms demek panele görüntünün 25 ms sonra gelmesi demek. Bu da 0.025 saniyeye denk geliyor.

@Düşün ve Bul Sen bu konuda haklısın. Yine de aldığınız bütçedeki laptopların hemen hemen hepsinde problemin olduğunu unutma. Gecikmenin ve ghostingin az olduğu laptoplar genelde 2K oluyor ve maliyet de bununla doğru orantılı olarak artıyor.

Son düzenleme:
25 ms demek panele görüntünün 25 ms sonra gelmesi demek. Bu da 0.025 saniyeye denk geliyor.

@Düşün ve Bul sen bu konuda haklısın. Yine de aldığınız bütçedeki laptopların hemen hemen hepsinde problemin olduğunu unutma. Gecikmenin ve ghostingin az olduğu laptoplar genelde 2K oluyor ve maliyet de bununla doğru orantılı olarak artıyor.

Bu aldigim ürünün iadesini aldim üstüne 5.5k para ekledim 2 ay kullanilmis 2K 165Hz 3ms ekranli ASUS ROG aldim cag atlamis gibiyim su an cidden giris segment pclerin panelleri rezalet.

Bu aldigim ürünün iadesini aldim üstüne 5.5k para ekledim 2 ay kullanilmis 2K 165Hz 3ms ekranli ASUS ROG aldim cag atlamis gibiyim su an cidden giris segment pclerin panelleri rezalet.
Istedigin gibi yaz anlatamazsın bir de bu forumda önerenler var farkı anlamıyorsun diye önerenler var kafalarına çivi çakarcasına anlattım 25msi artık önerirken paneli biraz kötü yazmaya başladılar.

@Düşün ve Bul Sen bu konuda haklısın. Yine de aldığınız bütçedeki laptopların hemen hemen hepsinde problemin olduğunu unutma. Gecikmenin ve ghostingin az olduğu laptoplar genelde 2K oluyor ve maliyet de bununla doğru orantılı olarak artıyor.
Acer nitronun 3 ms olanları mevcut. Etikete basıyorlar.
3ms olan gtx1650ler var.
Maliyetler artınca insanların anlamayacağı şekilde malzemeden çalıyorlar.

Geri
Yukarı