Acer Nitro 5 AN515-45 SPD sekmesi boş

Flapers

Kilopat
Hem AIDA64 hem CPU Z ile baktım bir türlü SPD sekmesini göremiyorum.

CPU-Z ile SPD sekmesindeyken sol üstten Slot #2'yi seçer misiniz?

BIOS'ta görüntüleyebiliyor musunuz hocam?

Okuduğum kadarıyla bazı Ramlerde(özellikle anakarta lehimli olanlarda) SPD yongası bulunmamakta. Bu yüzden CPU–Z ile bakmaya çalıştığınızda bir şey göremiyorsunuz.

Ayrıca;

BIOS'ta görüntüleyebiliyor musunuz hocam?

Okuduğum kadarıyla bazı ramlerde(özellikle anakarta lehimli olanlarda) SPD yongası bulunmamakta. Bu yüzden cpu–z ile bakmaya çalıştığınızda bir şey göremiyorsunuz.

Ayrıca;

Peki anakarta lehimli ise ben yükseltemeyi düşünüyordum yapabilir miyim? 8x2 RAM sipariş vereceğim ona göre.

Lehimli ise o Rami çıkartamazsınız. İkinci bir slot varsa aynı özelliklerde bir Ram takabilirsiniz. Bunun için tam model numarasını belirterek üreticiyle iletişime geçip mevcut Ramin özelliklerini öğrenin. Direkt Ramin üstünde de yazabilir özellikleri. Anlıyorsanız bakabilirsiniz.

Şimdi söküyorum fakat 4x2 olarak geldi yurtdışından ürün. Her türlü 0 2 adet RAM alacağım.
Gömülü değilmiş. Neyse 1 ay içinde değiştireceğim sadece SPD bilgisayar açıkken gözükmemesi kuşkuya düşürdü.

KN4GB0B05211538DB83400

Son düzenleme:
Şimdi söküyorum fakat 4x2 olarak geldi yurtdışından ürün. Her türlü 0 2 adet RAM alacağım.
Anladım hocam. Resmi şimdi gördüm, BIOS'ta 8 GB yazınca tek slot zannettim. 2x8 GB şeklinde yükseltme yapabilirsiniz. 1.2 V, DDR4, 3200 Mhz uyumludur. Ürününüzle ilgili BIOS güncellemelerini kontrol ederek sorununuza ilişkin bir güncelleme olup olmadığına bakın. Aynı model Ramin bu şekilde görünmesi gerek;

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…