Acer Nitro 5 AN515-46 laptop kasası nasıl açılır?

Lexar7z

Centipat
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim üzere Acer Nitro AN515-46 modelinde Laptop kullanıyorum. 512 GB SSD'si var ve artık yetersiz gelmeye başladığı için yanına bir de HDD takmak istiyorum. Aynı versiyonun kasasını açmam da yardımcı olacak bir video da bulamadım. Nasıl açabilirim?

Arkadaki vidaları sökeceksin. Daha sonra bir gitar penası gibi bir şey yardımıyla arka kapağı ayırman gerekmekte. İnternette SSD/HDD takım videolarını izleyebilirsin.

Merhaba. Başlıkta da belirttiğim üzere Acer Nitro AN515-46 modelinde Laptop kullanıyorum. 512 GB SSD'si var ve artık yetersiz gelmeye başladığı için yanına bir de HDD takmak istiyorum. Aynı versiyonun kasasını açmam da yardımcı olacak bir video da bulamadım. Nasıl açabilirim?
HDD takma bence. Sata slotu var mı?

Arkadaki vidaları sökeceksin. Daha sonra bir gitar penası gibi bir şey yardımıyla arka kapağı ayırman gerekmekte. İnternette SSD/HDD takım videolarını izleyebilirsin.
Videolara baktım ama pek yardımcı olmadılar. Vidaları söküp açmayı da denedim ben ama tüm vidaları sökmeme rağmen bir kısım açılmıyor. O yüzden bende buraya bir danışayım dedim.
HDD takma bence. Sata slotu var mı?
Evet sata slotu mevcut. Neden HDD takmamı önermiyorsunuz?

Videolara baktım ama pek yardımcı olmadılar. Vidaları söküp açmayı da denedim ben ama tüm vidaları sökmeme rağmen bir kısım açılmıyor. O yüzden bende buraya bir danışayım dedim.

Evet sata slotu mevcut. Neden HDD takmamı önermiyorsunuz?
HDD kötü bayağı yavaş illet bir şey. Sata slotu varmış boşta sata ssd alın.

Bir adet M.2 SSD var zaten. HDD'yi sadece fotoğraf ve video depolamak için kullanacağım. Hazırda 3 adet HDD var zaten o yüzden.

Yardım edecek kimse yok mu? Hala çözüme kavuşturamadım.

Hocam ne yaptın açtın mı? Açtıysan nasıl açtın yardımcı olabilir misin? Ben de açamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG20240224220740.jpg
    IMG20240224220740.jpg
    274,1 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı