Acer Nitro 5 AN515-46 LAPTOPTA uygun SSD önerisi

ac3t

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma uygun SSD satın almak istiyorum ama alırken nelere dikkat edeceğimi bilmiyorum. Bilen arkadaşlar beni bilgilendirirse çok sevinirim. Bilgisayarımın linkini aşağıya bırakıyorum. Şimdiden teşekkürler.

İkinci portunuz PCIe 4.0 x2 destekliyor. Hatta resmi dökümantasyonda PCIe 3.0 x2 olduğu yazılmış. 2000 MB/s hıza kadar alırsınız. Fazlasını garanti edemem.

O cihaz için 1 TB SSD olarak Kioxia Exceria G2 alabilirsiniz. DRAM ile uzun ömürlü ve hızlarını koruyan bir tercih olacaktır. Oyun kuracağını tahmin ettiğimden çok uçuk hızlarla zaten işiniz yok, cihazınızın da desteği bu SSD için gsyet uygun.

Fiyatını uyguna alırsanız son zamanlarda Samsung 970 EVO Plus Amazon'da teslimat ücreti dahil 1300 TL'nin altında seyrediyor. İncelemenizi tavsiye ederim. İki SSD de hemen hemen benser performans verir, Samsung'da SLC Cache daha fazla. Sonrasında 800 MB'a düşüyor. Kioxia'da 750 MB'a düşüyor. Hız konusunda neredeyse aynı olurlar.

Güncel.

İkinci portunuz PCI-e 4.0 X2 destekliyor. Hatta resmi dokümantasyonda PCI-e 3.0 X2 olduğu yazılmış. 2000 MB/s hıza kadar alırsınız. Fazlasını garanti edemem.

O cihaz için 1 TB SSD olarak Kioxia Exceria G2 alabilirsiniz. DRAM ile uzun ömürlü ve hızlarını koruyan bir tercih olacaktır. Oyun kuracağını tahmin ettiğimden çok uçuk hızlarla zaten işiniz yok, cihazınızın da desteği bu SSD için gsyet uygun.

Fiyatını uyguna alırsanız son zamanlarda Samsung 970 EVO Plus Amazon'da teslimat ücreti dahil 1300 TL'nin altında seyrediyor. İncelemenizi tavsiye ederim. İki SSD de hemen hemen benser performans verir, Samsung'da SLC cache daha fazla. Sonrasında 800 MB'a düşüyor. Kioxia'da 750 MB'a düşüyor. Hız konusunda neredeyse aynı olurlar.

Tamam hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı