Acer Nitro 5 AN515-46 RTX 3070 Ti vs HP Victus 7Z586EA RTX 4060

Ventus

Hectopat
Makaleler
5
Bu iki laptop arasında kaldım, öneriniz nedir?

İki laptop karşılaştırması;

Acer;

HP;

Bu iki laptop arasında kaldım. Öneriniz nedir?

İki laptop karşılaştırması;

Acer;

HP;

HP daha iyi gibi görünüyor.

Ne amaçla kullanacaksınız? Ona göre durum değişir, ezbere Victus demenin mantığı yok.

Oyun+iş, fiyatını hangisi hak ediyor onu bilmek istiyorum sadece. İkisinin de kendine göre + ve -leri var.

Nasıl bir iş modeline sahipsiniz? Render tarzı veya mühendislik uygulamalar mı yoksa daha çok ofis programları mı?

Genellikle ofis.

Çoğu laptop ile ofis işi zaten yapılabildiği için oyun tarafına yönelelim. FSR3+fg tam oturmadı ama oturacak ve Acer kasası sağlam. AAA oyunlar oynuyorsanız GPU daha önemli. 3070 Ti kas gücü olarak 4060'dan çok daha üstün. Eskiden olsa DLSS3+fg ile 4060 diyebilirdim ama şu an 3070 Ti daha mantıklı görünüyor yeni modlar ile. Maksimum bütçenizi söylerseniz farklı opsiyonlar sunabilirim belki.

Çoğu laptop ile ofis işi zaten yapılabildiği için oyun tarafına yönelelim. FSR3+fg tam oturmadı ama oturacak ve Acer kasası sağlam. AAA oyunlar oynuyorsanız GPU daha önemli. 3070 Ti kas gücü olarak 4060'dan çok daha üstün. Eskiden olsa DLSS3+fg ile 4060 diyebilirdim ama şu an 3070 Ti daha mantıklı görünüyor yeni modlar ile. Maksimum bütçenizi söylerseniz farklı opsiyonlar sunabilirim belki.
Maksimum bütçem bu kadar, 34 bin TL. Acer 85-95 GPU, CPU sıcaklığı sunarken; HP 70-75 derece GPU, CPU sıcaklığı sunuyor. Bu da kafamı karıştıran etkenler arasında.

Maksimum bütçem bu kadar, 34 bin TL. Acer 85-95 GPU, CPU sıcaklığı sunarken; HP 70-75 derece GPU, CPU sıcaklığı sunuyor. Bu da kafamı karıştıran etkenler arasında.

4060'ı soğutmak ile 3070 Ti'ı soğutmak bir değil ve o sıcaklık değerlerine nereden ulaştınız? Önemli olan verdiği performans ve 3070 Ti saf kas gücünde 4070'in bile üstünde. Şu da var ki 4000 serisi oyunlarda 100W üstüne çıkamıyor fakat 3070 Ti bu kasada 150W değerlerine çıkabiliyor. Sıcaklık farklılıkları bundan kaynaklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda dediğiniz sıcaklık değerleri göremedim, farklı videolar da mevcut. Intel işlemci var bu modelde biliyorum fakat 6800H sıcaklık değeri buna nazaran pek farklı olmayacaktır. Ekstra oalrak AMD zaten biraz daha sıcak çalışabilir, performans kısmadığı sürece bir problemi yok.

Geri
Yukarı