Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-52 fanından cızırtı sesi gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Annem öğretmen. EBA'dan ders yaparken benim laptopumu kullanıyor. Bugün ders sırasında kamerayı daha iyi ayarlamak için kendine çekerken masadan kaydırmış ama yere düşmeden havada tutmuş. Bende yan odadaydım sesini duydum bayağı sarsıldı. 2 fandan 1'inden, galiba ekran kartı fanı, bir yere takılıyormuş gibi az bir ses geliyor. Aynı zamanda kendime masaüstü topluyorum. Şu an laptopta takılı olan SSD'yi bilgisayarcıya laptoptan çıkarttırıp yeni topluyor olduğum masaüstüne taktıracağım. Garantisi daha var ama gidip gelmesi çok uzun sürdüğü için ve anneme ve bana şu an lazım olduğu için yollayamam. Büyük ihtimal garanti dışı işlem gördüğünü anlarlar ve garanti dışı kalır. Şu an bu fanı yaptırmazsak ileride sorun büyür mü tamamen bozulur mu? Olmazsa bilgisayarcıya onu da yaptırayım.

Çözüm
Birsürü nedeni olabilir bence eğer eliniz yatkınsa arka kapağı açın fanlara bakın , hatta fan kapaklarını da açabilirim diyorsanız açın bakın . Bilgisayarı açıp da sesin geldiği yere bakarak bir tespitte bulunabilirsiniz . Ama yine de en iyisi bilgisayarcıya baktırmak olabilir. Bu arada eğer tanıdık bilgisayarcı yoksa ve Manisa merkezde oturuyorsanız ATA Bilgisayar isimli bilgisayarcıyı önerebilirim . Malum bazı bilgisayarcılar bileşenleri çalabiliyorlar vs.
Birsürü nedeni olabilir bence eğer eliniz yatkınsa arka kapağı açın fanlara bakın , hatta fan kapaklarını da açabilirim diyorsanız açın bakın . Bilgisayarı açıp da sesin geldiği yere bakarak bir tespitte bulunabilirsiniz . Ama yine de en iyisi bilgisayarcıya baktırmak olabilir. Bu arada eğer tanıdık bilgisayarcı yoksa ve Manisa merkezde oturuyorsanız ATA Bilgisayar isimli bilgisayarcıyı önerebilirim . Malum bazı bilgisayarcılar bileşenleri çalabiliyorlar vs.

Çözüm
Bir sürü nedeni olabilir bence eğer eliniz yatkınsa arka kapağı açın fanlara bakın, hatta fan kapaklarını da açabilirim diyorsanız açın bakın. Bilgisayarı açıp da sesin geldiği yere bakarak bir tespitte bulunabilirsiniz. Ama yine de en iyisi bilgisayarcıya baktırmak olabilir. Bu arada eğer tanıdık bilgisayarcı yoksa ve Manisa merkezde oturuyorsanız ata bilgisayar isimli bilgisayarcıyı önerebilirim. Malum bazı bilgisayarcılar bileşenleri çalabiliyorlar vs.

Orası uzak kalıyor biraz. Yakınımızda metenet var masaüstünü de ona toplatacağım. İlk bilgisayarımızdan beri hep onlara yaptırdık güveniyorum onlara.

Geri
Yukarı