Acer Nitro 5 AN515-44 laptoptan cızırtı sesi geliyor

michaelfarradey

Centipat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Herkese merhaba,

Cihazım Acer Nitro 5 AN515-44. GTX 1650 Ti, AMD R5 4600H, 8 GB RAM. Cihaz şarjdayken ancak kafamı klavyeye yaklaştırınca çok düşük bir sesle elektrik kaçağı tarzında bir cızırtı geliyor. Cihaz kapalıyken veya pildeyken ses yok oluyor. Coil whine olabilir mi diye düşündüm veya elektrik aksamında da bir sorun olabilir. Ne olduğu hakkında bir fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Acer laptoplarda sistemsel bir sorun benim de önceden ses geliyordu sonunda iade etmiştim ama sorun tek bu değildi birçok sorun vardı.
İşte bendeki Acer

Dosya Ekleri

• IMG_20211002_153830.jpg
    IMG_20211002_153830.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 352
Acer laptoplarda sistemsel bir sorun benim de önceden ses geliyordu sonunda iade etmiştim ama sorun tek bu değildi birçok sorun vardı.
İşte bendeki Acer
Elektronik cihazlarda sorunlar kaçınılmaz oluyor ama ben 4 aydır herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Ne zaman ki Windows 11' e yükselttim cihazı o zaman cihazın içinden kısık sesli cızırtılar gelmeye başladı.
Üstelik cihazı da 7.500 TL civarına almıştım, iade edersem ekran kartı olan bir cihaz bile bulamayabilirim şu dönemde. (cihazın güncel fiyatı 14,000)

Herkese merhaba,

Cihazım Acer Nitro 5 AN515-44. GTX 1650 Ti, AMD R5 4600H, 8 GB RAM. Cihaz şarjdayken ancak kafamı klavyeye yaklaştırınca çok düşük bir sesle elektrik kaçağı tarzında bir cızırtı geliyor. Cihaz kapalıyken veya pildeyken ses yok oluyor. Coil whine olabilir mi diye düşündüm veya elektrik aksamında da bir sorun olabilir. Ne olduğu hakkında bir fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Abi aynı problem bende de var düzelttin mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sorun realtek sürücüsünde bendede acer an515-44 var r7 4800h modeli, aygıt yöneticisinden realtek yazanı kaldır diyin sürücüyüde kaldırı seçin, güncellemeleri kapatın düzeliyor.

@lencls Realtek sürücüsünün CPU ve GPU tarafından gelen cızırtı sesiyle ne alakası var? Ha AMD son güncellemelerini kurup hoparlörden sesler cızırtılı geliyorsa Realtek kaldırmak çözüm olabilir fakat DTS özelliğini kullanamayabilir. Onun yerine bir önceki önerilen AMD sürücüyü kurup hoparlörden gelen cızırtı sesi problemi kalkmış olur hem de ses sürücüleri kaldırmadan DTS özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz. ☺️

Arkadaşlar sorun realtek sürücüsünde bendede acer an515-44 var r7 4800h modeli, aygıt yöneticisinden realtek yazanı kaldır diyin sürücüyüde kaldırı seçin, güncellemeleri kapatın düzeliyor.
Benim hoparlörde sıkıntı var kaldırdım ama olmadı maalesef. :(

Güncelleme: Aşağıdaki linkteki şekilde sorunu çözdüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı