Acer Nitro 5 AN515-52 laptop işlemci Turbo modunda aşırı ısınıyor

Uygulamaya indirdinizde ayarları yaptınız mı?
hayır ayarları aypmadan hiç birşeye karışmadan teste soktum fakat işlemci %100 kullanılmasına rağmen en yüksek 90 derece çıktı stres testi kapatıp csgo ya girdim csgoya girdiğimde ise 1.çekirdek 94 dere 2 .çekirdek 97 derece 3.çekirdek 93 4.çekirdek ise 97 derece çıktı benim şaşırdığım konu işlemci %100 kullanımda 90 derece çıkarken % 50 60 kullanımda nasıl 97 leri görebiliyor

Öncelikle sistemim Acer Nitro 5 AN515-52.

i5 8300H.
GTX 1050 Ti.
1TB HDD.
128 GB SSD.

Bilgisayarım laptoptur.

Bu sorun 2 haftadır olmaya başladı. Bilgisayarımın işlemcisi Turbo modu devreye girdiğinde en basit oyunlarda bile çok ısınıyor. Örneğin LoL, bildiğiniz üzere LoL ağır bir oyun değildir ve benim sistemim fazlasıyla bu oyunu karşılıyor ama işlemcim Turbo modunda olduğunda LoL'de 90 derece CS:GO'da 95 derecelere çıkıyor ve CS:GO'da bu bana FPS düşmesi olarak geri dönüyor. İşlemci Turbo modunu kapatmadan bu ısıyı düşürmeyi bilen varsa yazarsa çok sevinirim.

NOT: Laptop soğutucum olmasına rağmen böyle
Undervolt yap, bu arada normal sıcaklıklar o oyunların ikisi de CPU bound oyunlar.
Hayır ayarları aypmadan hiçbirşeye karışmadan teste soktum fakat işlemci %100 kullanılmasına rağmen en yüksek 90 derece çıktı stres testi kapatıp CS:GO ya girdim csgoya girdiğimde ise 1.çekirdek 94 dere 2. Çekirdek 97 derece 3.çekirdek 93 4.çekirdek ise 97 derece çıktı benim şaşırdığım konu işlemci %100 kullanımda 90 derece çıkarken % 50 60 kullanımda nasıl 97leri görebiliyor

CPU GPU ile aynı ısı borusuna bağlı olduğu için.

Uygulamaya indirdinizde ayarları yaptınız mı?
Undervolt yap, bu arada normal sıcaklıklar o oyunların ikisi de CPU bound oyunlar.

CPU GPU ile aynı ısı borusuna bağlı olduğu için.
ama GPU m maximim 72 derece oluyor tek çözüm undervoltmudur
ama GPU m maximim 72 derece oluyor tek çözüm undervoltmudur
aynı şey gta 5 ve pc pubg dede oluyor bu arada gta 5 ve pc pubg de olması normal bu sıcaklıkların ama özellikle lol beni çok şaşırttı
Peki msi nin bi uygulaması var creater center diye bu uygulamada oyun moduna aldığınız zaman kendisi otamatikmen undervolt yapıyor yani turbo modu maximim 4.20 ise 3.50 lerde oynatıyor oyunu işlemciyi ısındırmıyor buda bu program benim bilgisayarımda işe yararmı ?

Son düzenleme:
Ama GPU m maximim 72 derece oluyor tek çözüm undervolt mudur.

Aynı şey GTA 5 ve PC PUBG dede oluyor bu arada GTA 5 ve PC PUBG'de olması normal bu sıcaklıkların ama özellikle LoL beni çok şaşırttı.
Peki MSI'nin bir uygulaması var creater Center diye bu uygulamada oyun moduna aldığınız zaman kendisi otamatikmen undervolt yapıyor yani Turbo modu maximim 4.20 ise 3.50'lerde oynatıyor oyunu işlemciyi ısındırmıyor bu da bu program benim bilgisayarımda işe yarar mı?

MSI'in programı çalıştırmaz cihaz MSI olmadığı için işlemciler daha çok ısınıyor laptoplarda tek çareniz undervolt.

Ama GPU m maximim 72 derece oluyor tek çözüm undervolt mudur

Aynı şey GTA 5 ve PC PUBG dede oluyor bu arada GTA 5 ve PC PUBG'de olması normal bu sıcaklıkların ama özellikle LoL beni çok şaşırttı
Peki MSI'nin bir uygulaması var creater Center diye bu uygulamada oyun moduna aldığınız zaman kendisi otamatikmen undervolt yapıyor yani Turbo modu maximim 4.20 ise 3.50'lerde oynatıyor oyunu işlemciyi ısındırmıyor bu da bu program benim bilgisayarımda işe yarar mı?

Undervolt ile underclock karıştırıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı