Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-52 M.2 SSD Uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bedelfurkan

Centipat
  • Bilgisayarım Acer Nitro 5 AN515-52
  • Parça Numarası: NH. Q3LEY. 004
Acer desteğe mail ile sorduğum zaman "M. 2 SATA destekli bir SSD desteği mevcuttur" diye cevap verdiler. Ben de Hepsiburada'dan Samsung 970 Evo Plus isimli ürünü satın aldım çünkü ürün özelliklerinde bağlantı tipi M.2 SATA yazıyordu. Daha sonra telefon ile Acer teknik desteği aradım orada da cihazınız çift tırnak SSD destekliyor denildi. Şimdi benim bilgisayarım 970 Evo Plus mı destekliyor yoksa Evo 860 mı?

Çözüm
O ürün M.2 SATA değil, M.2 NVMe arabirimini kullanmakta. Hepsiburada'yı konuyla ilgili uyardım.

Biraz araştırma yaptım ve cihazınız M.2 PCIe NVMe SSD destekliyormuş. Takabilmeniz lazım. UEFI Windows 10 kurarsanız kurulumu M.2 NVMe SSD'ye yapabilirsiniz.
Burada ayrıntılı anlatıyor. Tıkla
Paylaştığın rehber AN515-42 için. Sorulan model AN515-52. AN515-52 modeli PCIe destekliyor. Sadece bazı kaynaklara göre 2x çalışabilirmiş. Bu da SSD'nin tam performans çalışmasını engelleyebilir.
O ürün M.2 SATA değil, M.2 NVMe arabirimini kullanmakta. Hepsiburada'yı konuyla ilgili uyardım.

Biraz araştırma yaptım ve cihazınız M.2 PCIe NVMe SSD destekliyormuş. Takabilmeniz lazım. UEFI Windows 10 kurarsanız kurulumu M.2 NVMe SSD'ye yapabilirsiniz.
Burada ayrıntılı anlatıyor. Tıkla
Paylaştığın rehber AN515-42 için. Sorulan model AN515-52. AN515-52 modeli PCIe destekliyor. Sadece bazı kaynaklara göre 2x çalışabilirmiş. Bu da SSD'nin tam performans çalışmasını engelleyebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Araştırmanız için teşekkür ederim. Bugün tekrar aradım acer teknik servisi çift çentikli sata SSD takılabilir dediler bunun hakkında birşey söyleyebilir misiniz.

Araştırmanız için teşekkür ederim. Bugün tekrar aradım acer teknik servisi çift çentikli sata SSD takılabilir dediler bunun hakkında birşey söyleyebilir misiniz.

Evet. Çift çentikliler SATA, tek çentikliler NVMe oluyor genelde ama sizin cihaza NVMe takabilmeniz lazım dediğim gibi.

Evet. Çift çentikliler SATA, tek çentikliler NVMe oluyor genelde ama sizin cihaza NVMe takabilmeniz lazım dediğim gibi.
Evet dediğiniz gibi takabiliyormuşum. Hız testinde de gayet başarılı. Bu bilgisayarı olan veya alacak kişiler düşünmeden NVMe SSD alabilirler.

15640882467132598375236624697934.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni Bilgisayar bende var bende alacagim. Ayrica pc cok ısınıyor. Acer cok kalitesiz harddisk koymus icine inanilmaz yavas.

Ayni Bilgisayar bende var bende alacagim. Ayrica pc cok ısınıyor. Acer cok kalitesiz harddisk koymus icine inanilmaz yavas.
Aynen HDD varken 3 dk ya kadar çıkıyordu açılma süresi şimdi 30 saniye en fazla 1 dk. Soğutmasıda çok iyi değil pubg mobil oynadığım halde 30 dakikada el yakmaya başlıyor. Allahtan aşırı oyun oynayan birisi değilim.

Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakma. Aynı laptopu ben de aldım M.2 yuvası PCI 3.0 X1 olarak gösteriyor bende. Sizde farklı mı acaba bildiğim kadarıyla X1 o hızlara çıkmıyor çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı