Acer Nitro 5 AN515-54 CPU sıcaklığı yükseliyor

Hocam ben bunu kendim evde yapabiliyorum zaten sıcaklıklar değişmiyor ve yeğenim sormuş normal demişler sıcaklıklara. Elimde bir video falan olsa onunla birlikte göndereceğim. Artık fanlarımı değiştirecekler ne yapacaklarsa yapsınlar.

Peki hocam DotA2'yi v-Sync açık mı oynuyorsun? DotA2 videosu gönder v-Sync kapalıyken onu veririz kanıt olarak. Ekran kaç HZ bir de? Bir de DotA2'de işlemci darboğazı olmadığına emin misin?

Bende MSI laptop var PUBG Ultra ayarda 70 dereceyi geçmiyor laptop. 95 derece nasıl normal anlamadım.

Bende MSI laptop var PUBG Ultra ayarda 70 dereceyi geçmiyor laptop. 95 derece nasıl normal anlamadım.

Oyundan oyuna değişir. Optimizasyonu iyi olmayan oyunlarda CPU doğru düzgün kullanılmıyor olabilir. V-Sync açık olabilir. 70 derece bir oyun laptopu görmedim ben bahsettiğim şartlarda. 95 derece gayet normal. Ben teknik servis olarak çalıştım uzun süre elimden çok makine geçti.

Oyundan oyuna değişir. Optimizasyonu iyi olmayan oyunlarda CPU doğru düzgün kullanılmıyor olabilir. V-Sync açık olabilir. 70 derece bir oyun laptopu görmedim ben bahsettiğim şartlarda. 95 derece gayet normal. Ben teknik servis olarak çalıştım uzun süre elimden çok makine geçti.

Bende msi alpha 15 var apu bir laptop amd işlemci ve amd ekran kartı var ısınmıyor Laptop yani. Render yaparken 80 dereceye falan çıkıyor o kadar.

Bende MSI Alpha 15 var APU bir laptop AMD işlemci ve AMD ekran kartı var ısınmıyor Laptop yani. Render yaparken 80 dereceye falan çıkıyor o kadar.

Doğrudur her laptop 95 derece olmak zorunda demiyorum zaten. Bahsettiği laptop için gayet normal. Arkadaşın laptopu senin kullandığın laptoptan daha performanslı zaten. Yani en azından işlemcisi çok daha hızlı, daha çok ısınması normal.

Aradığımda sorunun ne olduğunu ürünle birlikte bir kağıda yazıp yollayın dediler. Isınma durumunu belirttim ve genel toz temizliği, fan temizliği, termal macun yenilenmesini talep ettiğimi yazdım ve gönderdim ürünü.

Ben hepsiburada sitesinden teknorya satıcısından satın aldım. Onların anlaşmalı servisi İstanbul Ümraniye şubesiymiş, oraya yolladım.
biliyorum o servisi SMS diye bir yer Ümraniye de hakkında çok çok çok fazla olumsuz değerlendirme yapılmış, bir kişi 0 aldığım ürünü bozuk gönderdiler bile demiş. Çok güvenemedim. Siz sorun yaşadınız mı ?

biliyorum o servisi SMS diye bir yer Ümraniye de hakkında çok çok çok fazla olumsuz değerlendirme yapılmış, bir kişi 0 aldığım ürünü bozuk gönderdiler bile demiş. Çok güvenemedim. Siz sorun yaşadınız mı ?
Ben de gönderdikten sonra yorumları okudum, çok korkmuştum. Birinin 16 ram olan cihazını 4 gb geri yollamışlar geri yollamış bu sefer de 1tb hdd yi takmadan yollamışlar falan baya pişman olmuştum keşke yollamasaydım falan diye. 20 günde elime ulaştı ürün. Servisten tekniker aradı telefondan fan değişimi ve termal macun yenilendi fakat sağ hoparlör cızırtısı için bilgisayarı açmamız gerek dedi şifre istedi vermek istemezseniz sorun değil format atıp öyle test edeceğiz dedi. Önemli bir bilgim yoktu bende verdim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Tüm şikayetlerimi çözmüşler cihaz gelince kontrol ettim her şeyini. Ben sorun yaşamadım memnunum.

Ben de gönderdikten sonra yorumları okudum, çok korkmuştum. Birinin 16 ram olan cihazını 4 gb geri yollamışlar geri yollamış bu sefer de 1tb hdd yi takmadan yollamışlar falan baya pişman olmuştum keşke yollamasaydım falan diye. 20 günde elime ulaştı ürün. Servisten tekniker aradı telefondan fan değişimi ve termal macun yenilendi fakat sağ hoparlör cızırtısı için bilgisayarı açmamız gerek dedi şifre istedi vermek istemezseniz sorun değil format atıp öyle test edeceğiz dedi. Önemli bir bilgim yoktu bende verdim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Tüm şikayetlerimi çözmüşler cihaz gelince kontrol ettim her şeyini. Ben sorun yaşamadım mem
Tamamdır teşekkür ederim

Ben de gönderdikten sonra yorumları okudum, çok korkmuştum. Birinin 16 RAM olan cihazını 4 GB geri yollamışlar geri yollamış bu sefer de 1TB HDD'yi takmadan yollamışlar falan bayağı pişman olmuştum keşke yollamasaydım falan diye. 20 günde elime ulaştı ürün. Servisten tekniker aradı telefondan fan değişimi ve termal macun yenilendi fakat sağ hoparlör cızırtısı için bilgisayarı açmamız gerek dedi şifre istedi vermek istemezseniz sorun değil format atıp öyle test edeceğiz dedi. Önemli bir bilgim yoktu bende verdim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Tüm şikayetlerimi çözmüşler cihaz gelince kontrol ettim her şeyini. Ben sorun yaşamadım memnunum.

Dostum ümraniyede ki Acer'in kendi servisi ben bizzat gittim verdim laptopu sorun halen devam ediyor 6 saat stres testi yapmşlar ama hiçbir şey yapılmamış gibi halen 96'larda geziyor ne yapmalıyım.

Stress testi sıcaklıkları düşürmez ki zaten.

Biliyorum ama yapılanlar listesinde yazılanlaf bunlar demek ki bir şey yapılmamış bu da markanın ne kadar müşterisini önemsediğini ve kalitesini gösterir bence.

Dosya Ekleri

• 20210329_172534.jpg
    20210329_172534.jpg
    169,2 KB · Görüntüleme: 52

Yeni konular

Geri
Yukarı