Acer Nitro 5 AN515-55 laptop ekranında sarılık var

Spanzky

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim bir sorunum var laptopumla alakalı. Laptop modeli Acer Nitro 5 AN515-55 modeli. Amazon'dan aldım daha 1 hafta bile olmadı. Ama attığım görseldeki gibi ekran siyah temada sağ üstte sarılık gibi bir şey var. Daha önce Gaming notebook almadım bu ilk oldu. Bu laptoplarda normal olan bir şey mi yoksa servise gönderim mi? IPS paneli var 144Hz. Bilen veya başına böyle bir olay gelen cevaplarsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20220807_091306.jpg
    20220807_091306.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizin aynı laptop bende de var 3 gün evvel aldım. Sarılık bilgisayarı kapatınca duruyor mu? Bildirirseniz sevinirim.
Evet duruyor hocamm. Biraz araştırdım Ips glow denen bir olay var sanırsam laptopta. Ips panel olduğu için bu tarz bir yansıma oluyormuş siyah ekranlarda. Ama zararı varmı hala anlamadım

Hocam bu ips glow olayı sadece siyah ağırlıklı arka planlarda göze batıyor. Bende de aynı model laptop var. Sadece açılış ekranında yada dizi/film izlerken karanlık sahnelerde açığa çıkıyor. Sıkıntı olur mu diye araştırdığımda birçok yerde sıkıntı olmayacağı yönünde konuşulmuş. Ki ips ekranlarının kronik sıkıntısı bu, teknik bir çözümü yok. ( Bazıları ekranla panel arasını ince şeritlerle falan kapatarak çözmüş ama bence o topa girilmez ) Tavsiyem arka planınızı renkli birşeyle değiştirmeniz.

Hocam bu ips glow olayı sadece siyah ağırlıklı arka planlarda göze batıyor. Bende de aynı model laptop var. Sadece açılış ekranında yada dizi/film izlerken karanlık sahnelerde açığa çıkıyor. Sıkıntı olur mu diye araştırdığımda birçok yerde sıkıntı olmayacağı yönünde konuşulmuş. Ki ips ekranlarının kronik sıkıntısı bu, teknik bir çözümü yok. ( Bazıları ekranla panel arasını ince şeritlerle falan kapatarak çözmüş ama bence o topa girilmez ) Tavsiyem arka planınızı renkli birşeyle değiştirmeniz.
Doğrudur hocam. Eğer zararı yoksa bu şekilde kullanabilirim çünkü sadece siyah ekranda oluyorlar

Bıktım bu Acer dan 25 ms panel var bende ki laptopta film izlerken dahi arkada ruh birakiyor iz kaliyor 13 yıllık asus laptopumda bile 16 ms vardı sanirim bu ne ya bıktım.

Geri
Yukarı