Acer Nitro 5 AN515-57 vs Casper Excalibur G770

CPU ve GPU ekranda bulunur demedim 🤣 bu modelde işlemciyi (CPU) Intel ekran kartını (GPU) NVIDIA üretiyor Clevo sadece anakart onlarla alakası yok. Alt kasa vida vb kısmından dolayı plastik önemli olan wobble sorununu çözmek oda üst kasa metal yaparak çözmüş ve Victus için demişsinki menteşeleri sağlam değil konu başında kasa yüzünden savunduğun cihazı kendin menteşe (kasanın bir parçası) yüzünden kötülüyorsun cahilliğin dibindesin hala konuşuyorsun 🤣

CPU ve GPU kendi başına çalışıyor zaten değil mi? Anakart kalitesizliğinden dolayı yaşanan sorundan bahsediyorum ya menteşe sallanıyor yA diyor Excalibur fanboy arkadaş, cahilliğin dibinde olan benim aynen. Clevo'da yaşanan sorunlarida biraz araştır derim ekstra olarak.

CPU ve GPU kendi başına çalışıyor zaten değil mi? Anakart kalitesizliğinden dolayı yaşanan sorundan bahsediyorum ya menteşe sallanıyor yA diyor Excalibur fanboy arkadaş, cahilliğin dibinde olan benim aynen. Clevo'da yaşanan sorunlarida biraz araştır derim ekstra olarak.
Kendi işim zaten bu , Excalibur fanboy mu 🤣🤣 dediğin watt yetersizliği 120W adaptör yerine 150 veya 180 adaptör ile çözülür burada haklısın ama haklı olduğun kısmı bile bilmiyorsun ve şarj 100 seviyedeyken aşırı zorlu aşamalarda bile 98 97 Max 95 görüyor sen 50'lerden bahsediyorsun aynen dostum ben neyin ne olduğunu biliyorum merak etme 🤣🤣

Kendi işim zaten bu, Excalibur fanboy mu 🤣🤣 dediğin watt yetersizliği 120W adaptör yerine 150 veya 180 adaptör ile çözülür burada haklısın ama haklı olduğun kısmı bile bilmiyorsun ve şarj 100 seviyedeyken aşırı zorlu aşalamalarda bile 98 97 Max 95 görüyor sen 50'lerden bahsediyorsun aynen dostum ben neyin ne olduğunu biliyorum merak etme 🤣🤣

En son GPU'ya limit getirdiler diye biliyorum, 75W GPU'yu 50W civarlarında çalıştırıyorlar. İstersen detaylı konu var forumda tartışılmış git bak, kendi işini de düzgün bilmiyorsun muhtemelen.

En son GPU'ya limit getirdiler diye biliyorum, 75W GPU'yu 50W civarlarında çalıştırıyorlar. İstersen detaylı konu var forumda tartışılmış git bak, kendi işini de düzgün bilmiyorsun muhtemelen.

Attığın konudaki olayı bilmiyorum ancak kendimde G770'in 10. 11. 12. nesil cihazlarını kullandım ve 12.nesili hala kullanmaktayım videolu ve görselli şekilde aralıksız saatlerce oyun oynayarak testleri yapabilirim sarj 95 altına düşmez kullanmadığım ve deneyimlemediğim hiçbir şey hakkında ileri seviye savunma yapmam sen *diye biliyorum *sanıyorum *zannediyorum yerine iyice bir araştır kullan test et ona göre yorum yap muhtemelen bilmediğin işi bilmiyorsun deme.

Kullanmadığım ve deneyimlemediğim hiçbir şey hakkında ileri seviye savunma yapmam sen *diye biliyorum *sanıyorum *zannediyorum yerine iyice bir araştır kullan test et ona göre yorum yap muhtemelen bilmediğin işi bilmiyorsun deme.

Okumanda yok herhalde.

3050/Ti GPU'lu modellerinde 120W batarya sisteme yetmiyor bataryadan yiyor, şarj %50 civarına indiğinde performans kısıyor cihaz. İlk aldığımda iade ettim hatta bu sebeple kendisini anakart zatı şahaneleri ise 120W'den fazlasını kaldırmıyor, nasıl bir etkisi varmış acaba anakartin sisteme 🤔

Yerine iyice bir araştır kullan test et ona göre yorum yap muhtemelen bilmediğin işi bilmiyorsun deme.

Burası için dedim, alıp iade ettiğim cihazı kullanıp yorum yap diyorsun, cıhazın GPU'su base olarak 75W +45W CPU, GPU ile diğer bileşenlere yetistiremediği gücü bataryadan alıyordu, son guncellemede 50W'ye civarlarına cekmısler GPU'yu fakat hala okuduğunu anlama yok. Şimdi çözüm sunmuslar deme, GPU'yu 1650 Ti gucune getirmişler neredeyse :D

Burası için dedim, alıp iade ettiğim cihazı kullanıp yorum yap diyorsun, cıhazın GPU'su base olarak 75W +45W CPU, GPU ile diğer bileşenlere yetistiremediği gücü bataryadan alıyordu, son guncellemede 50W'ye civarlarına cekmısler GPU'yu fakat hala okuduğunu anlama yok. Şimdi çözüm sunmuslar deme, GPU'yu 1650 Ti gucune getirmişler neredeyse :D
diğer cevabı etiketlemiştin Tamam tamam bu bilgiyi nerede okudun

Galiba kendi kafanda bi senaryo yazmışsın. Sana şöyle açıklayayım NVIDIA RTX3050 mobile'da base 75W demişsin alakası yok bu modelin 45W, 50W, 55W, 60W, 70W, 80W'a kadar modeli var yani "son guncellemede 50W'ye civarlarına cekmısler" diyorsun ya olay şu oluyor: 75W kartı alıp 50W'a düşürmüşler böyle bir şey mümkün mü sence? Neyse burası uygun konu değil daha da bilgi sahibi olmak istersen ayrı konu açabilirsin.

Son düzenleme:
Diğer cevabı etiketlemiştin Tamam tamam bu bilgiyi nerede okudun

Galiba kendi kafanda bir senaryo yazmışsın. Sana şöyle açıklayayım NVIDIA RTX3050 Mobile'da base 75W demişsin alakası yok bu modelin 45W, 50W, 55W, 60W, 70W, 80W'a kadar modeli var yani "son guncellemede 50W'ye civarlarına cekmısler" diyorsun ya olay şu oluyor: 75W kartı alıp 50W'a düşürmüşler böyle bir şey mümkün mü sence? Neyse burası uygun konu değil daha da bilgi sahibi olmak istersen ayrı konu açabilirsin.

Mobilde RTX 3050 dediğin değerlere sahip değil, 35W ve 80W arasıdır, üretici soğutmasına uygun gördüğü değeri koyar. 75W dediğim cihazin TDP'si, elbette mümkün üretici bunu kısıtlayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı