Acer Nitro 5 AN515-58 3DMark ve R23 testleri

İşlemci 65 dereceye düştükten sonra neden hala %70 de kaldı artması lazım değil miydi?

Tekrar çıksa gene throtthle yiyecek. Biraz da teste bağlı.

Bilgim yok pek ama sanırım sonuçlar iyi hocam değil mi? Ayrıca arkadaşın yaptığı testi açıklayıp yorumlar mısınız?

Bu seviyedeki cihaz için normal, Nitro giriş seviyesi bir seri ve 12700H gibi bir işlemciyi 100 watt civarlarinda calistiramaz, daha yüksek puanları genelde Legion gibi cihazlar veriyor. Legion'un R23 puanı 20k civarı mesela. Kısaca normal.

Bu seviyedeki cihaz için normal, Nitro giriş seviyesi bir seri ve 12700H gibi bir işlemciyi 100 watt civarlarinda calistiramaz, daha yüksek puanları genelde Legion gibi cihazlar veriyor. Legion'un R23 puanı 20k civarı mesela. Kısaca normal.
Güncel fiyatlar baz alındığında giriş seviyesi bir laptop 26 k ülkemizde. Ben daha yeni Ryzen 5 2600 , MSİ 1660 Super sistemi mi sattım . Şu an mecbur laptop alacağım gerçekten düşündürüyor bu durumlar beni .

AIDA64 kararlılık testının sonucları bunlar nasıl sızce.
Illk basta CPU görev yöneticisinde %100 de calısırken sonradan %69'a sınırladı sebebı ısındıgı yuzunden mı?

Ekran kartı Full %100 deydı 67 dereceyi geçmedi.

Hocam benim Nitro sense de böyle detayli gosterge yok. Acaba bende sizinki gibi yapabilir miyim uygulamayı?

Dosya Ekleri

• IMG_20230204_173719.jpg
    IMG_20230204_173719.jpg
    274,8 KB · Görüntüleme: 22
@Pachme hocam Technopat incelemesinde ürün W11 uyumlu geliyor ve kurulum yaparken bir yeni nesil SSD olmasından kaynaklı sürücü eksiğinden bahsediyor. Bir de BIOS güncellmesinden yaparken hata aldığından bahsediyor. Videoyu bırakayım. Siz aldığınızda sorun yaşadınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

04.14 ile 04,49 dakikalarda hocam.

@Pachme hocam Technopat incelemesinde ürün W11 uyumlu geliyor ve kurulum yaparken bir yeni nesil SSD olmasından kaynaklı sürücü eksiğinden bahsediyor. Bir de BIOS güncellmesinden yaparken hata aldığından bahsediyor. Videoyu bırakayım. Siz aldığınızda sorun yaşadınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

04.14 ile 04,49 dakikalarda hocam.

Windows'u arkadasım kurdu ilk basta Windows 10 Home yüklemiştim Nitro sense Windows 10 desteklemediği için Windows 11'e yükselttim hiçbir sorun olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı