Acer Nitro 5 AN515-58-503p laptopta RAM yükseltmesi yapılabiliyor mu?

cinari

Yoctopat
Daha fazla  
Hocam merhaba bugün aynı model için mediamarkta RAM yükseltmesi sorduğumda RAM'lerin lehimli ve değişmeyeceği söylendi. Görev yöneticisinde 1/4 slot gözüküyordu ama onun yanlış olduğunu söylediler. Doğru mudur acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende MediaMarkt'tan almayı düşünüyorum da arkadaşın dediği şey kafamı karıştırdı. Ona göre Hepsiburada'dan alıp RAM takviyesi yapacağım. Bende kurulumla uğraşmak istemiyorum sizin gibi. Cihazın arkasını açtınız mı? Boş RAM slotu var mı? 2x8 mi yoksa 1x16 mı? Bilgilendirseniz çok memnun olurum.

Bu kasa ve modellerden alanlar bilgilendirirse sevinirim ben de.

Şarj girişinde tık diye ses almanız lazım o şekilde yapmışlar aynı model var bende.

4 slotlu aynı PC var bende.

2 Nitro'm vardı birini sattım güncel olarak 1 tane Nitro'm var, bu cihazların hepsinde çift slot RAM var. 4 slot RAM'lı laptop sayısı avucumu geçmez.

2 Nitro'm vardı birini sattım güncel olarak 1 tane Nitro'm var, bu cihazların hepsinde çift slot RAM var. 4 slot RAM'lı laptop sayısı avucumu geçmez.

Kanka RAM expert uygulamasından baktım yine de sen bilirsin. Hani cihazın aynısı bende olmasa doğru kabul edeceğim ama.

CPU Z ye baktım RAM bilgisi vermedi Acer'i aradım RAM expertten bakın dedi baktım 4 slot gözüküyor ve markası Samsung bende takılı olanın istersen fotoğraf atarım
CPU-Z'de gidip SPD menüsüne girip, slot seçme menüsüne basıp kaç slot olduğuna bakın.

Dosya Ekleri

• 16953858440943657600521877113006.jpg
    16953858440943657600521877113006.jpg
    121,6 KB · Görüntüleme: 37
Slot 3 vs 4 bende de var ama sadece yazılımsal gözüküyor, BIOS'da 2 tane.

Biraz geç oldu kusura bakma.

Slot 3 ve 4 gözükmesi normal. İçine girince bir şey çıkmaz. Şu videoyu izleyin 2 slot var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Slot 3 vs 4 bende de var ama sadece yazılımsal gözüküyor, BIOS'da 2 tane.

Slot 3 ve 4 gözükmesi normal. İçine girince bir şey çıkmaz. Şu videoyu izleyin 2 slot var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hydraount, MX6, nth2(pahalı) gibi macunlar var ama MX4, krocktount gibi macular pump-out yapar.@xevanior hocamız daha iyi bilir.

Doğru diyorsun da görev yöneticisinde de 4 slot RAM ve Expert'te de 4 slot. Görev Yöneticisi de mi hatalı yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı