İnceleme Acer Nitro 5 AN515-58-50fk ilk deneyim

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda forumda da başka arkadaşların satın almış olduğu, benim de satın almış olduğum Acer Nitro 5 AN515-58-50fk modeli hakkında, alacak arkadaşlar olursa okuyup bilgilenmeleri için deneyimimi paylaşacağım.

İlk başta, ben Amazon Prime ile aldım fakat kargoda bir ayrıcalık göremedim. Bunu söylemekten kaçmamam gerek. Kargo özenliydi, hasar almayacak şekilde ayarlamışlardı, bunu beğendiğimi söylemeliyim. Aldığım modelde RTX 4050 + i5 12500H + 8 GB DDR5 RAM var. 8 GB RAM pek yeterli değil açıkçası söylemek gerekirse, buradan 1 puan kırdım diyebilirim. Bi' +8 GB RAM daha gerekli diye düşünüyorum. Benim modelim 1 TB SATA SSD'li. Hızı beni tatmin etti. 1 adet M.2 ve 1 adet de HDD girişi mevcut anakartta. Bunların da montajı için kutu içeriğinden vidalar çıkıyor. Bunun dışında ek olarak hayal kırıklığına uğradığım bir şey var, sürücü kuracağımda Acer destek sitesinde sadece Win. 11 ibaresi vardı, yani sistemi aslında sadece Win. 11 ile kullanıyoruz diyebilirim. Win. 10 olmadığı için ses, ağ sürücüsü gibi sürücüleri kuramadım ve zorunlu olarak Win. 11 geçtim. Buradan da 1-2 puan kırdım. Ancak bunlar dışında sistem gayet hızlı ve ne işletim sistemi ne açılıp kapanma süresi hiçbirisinde problem yaratmadan gayet güzel tatmin ediyor diyebilirim. 144Hz bir ekrana sahip ve bana göre kalitesini belli ediyor diyebilirim. Acer destek sitesinden NitroSense uygulamasını indirdiğinizde klavyedeki NumLock tuşunun solunda kalan "n" ibaresine tıklayarak uygulamayı açıyor; uygulamadan fan hızı, klavye ışıklarını kontrol edebiliyorsunuz ki bu bence gayet güzel bir özellik. Çok aşırı bir fan sesi yok fakat biraz daha sessiz olması güzel olabilirdi. Klavye ışıkları ve ışık kalitesi güzel, göz yormuyor. Ek olarak sesi de tatmin edici ve o da kafa ağrıtmıyor. Kullanımı da gayet rahat. Touchpad hakkında yorum yapabileceğim bir şey yok, diğer laptoplardan farklı bir yönünü göremedim :D bunlar dışında, henüz uygulama kurmayı yeni bitirebildiğim için oyunlarda deneyemedim. Denememi istediğiniz oyunları belirtirseniz, ve eğer kütüphanemde varsa, deneyip sıcaklıklarını ve orta - yüksek ayarlarda FPS değerlerini sizlerle paylaşmak isterim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı