İnceleme Acer Nitro 5 AN515-58-503P

Merhaba, bugün aldığım cihazı inceleyeceğim. Umarım size de yararı olur. Cihazın linkini bırakıyorum.

Kutu içinden çıkanlar
Şarj aleti, etiketler, cihaz, kullanım klavuzu.

NitroSense
Yazılımın arayüzü gayet kolay, hiç bilmeyen bir insan bile 5 dakika da her şeyi öğrenebilir.

Klavye
Klavyesi almamda ki büyük bir etkendi, çok hoş bir klavye bulunuyor. NitroSense yazılımı üzerinden sürekli değişen RGB yapabiliyorsunuz. Veya dikkatim çok dağılmasın diyorsanız 4 bölgeli renk yapabiliyorsunuz. Klavye hissiyatı gayet hoş.

Oyun İçi Sıcaklık Değerleri
NOT: Sıcaklıklar Adana sıcağında klima kapalı test edilmiştir.
Şu ana kadar 3 oyun test ettim, ondan çok detaylı olmayacak ama söyliyeyim.
Minecraft: 60 Derece
GTA 5: 76-82 derece hiç 90 dereceyi görmedim.
Forza Horizon 5: 85 derece üstünü nadir gördüm, maksimum sıcaklık değerim 87.
Boşta 46 derece çalışıyor.
Turbo boost açık, cihazın altı hava almıyordu soğutucu kullanmadım. Altı hava alıp soğutucu kullanırsanız daha düşük değerler alırsınız.

Fanlar
Fanlar boşta 1800 RPM dönüyor. Forza Horizon 5 oyununda 4300 RPM, GTA 5 3900 RPM, Minecraft 1800 RPM dönüyordu. Oyunda asla rahatsız eden bir fan sesi yok.
Fanların manuel ayarlanabilmesi gayet güzel bir durum.

Touchpad
MacBook'dan geçince bi tık sert onun dışında bir sorun yok.

Ekran, Panel
Ekran gün ışığında görünüyor, 300 nit bir ekran mevcut yanılmıyorsam. Ve alırken kafamı karıştıran şey ghosting olur mu acaba sorusuydu. Yanıtlayayım, ufo testi dışında bir ghosting yok. Oyunlarda, film izlerken, video izlerken, sitelerde gezerken bir şey hissetmiyorsunuz gayet akıcı bir ekran bulunuyor. Yani rahatlıkla alabilirsiniz, ghosting yok. Ve test ederken yanda panel gecikme süresi 10-15 ms değişiyordu. Sabit 25 ms vermiyor galiba. Panelden memnunum ama bir şey dışında. Mediamarkt gibi sitelere girince ofis bilgisayarı paneli var gibi oluyor, değişik bir kalitesizlik var. Onun dışında gayet iyi.

Hoparlör
O kadar sesli ki 25 de kullanıyorum her zaman, 100 yapınca tüm apartman duyuyor. Öyle yorumlarda yazan kadar bir kalitesizlik yok, MacBook'u aratmadı.

MUX Switch
Cihazda MUX bulunuyor, NitroSense programı üzerinden açıp kapatabiliyorsunuz.

Ekran kartı
140 watt bir 4050 ekran kartı bulunuyor, günümüz için çok Ultra takıntınız yoksa 1080p için yeterli. İlerisi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

İşlemci
16 çekirdekli Intel i5 12. nesil bir işlemci bulunuyor.

Driver
Cihaz Mediamarkt'dan alınma olduğu için Windows kuruluydu, bir driver kurmadım muhtemelen hepsi kuruluydu.

Umarım inceleme yardımcı olmuştur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1 aydır kullanıyorum touchpad gayet iyi sorun yaşamadım. Ses konusunda cızırtı da yaşamadım. Yetkili servis ile bir görüşün belki onların bir yönlendirmesi olur.

Bu ara da alacak arkadaşlar stok macunun berbat olduğunu bilerek alsın, ilk gün verdiği sıcaklıkları şimdi vermiyor. Kaliteli bir macunla yenilerseniz iyi olur.
Macun yenilediniz mi? Sıcaklık değişimleri oldu mu?
Bende Turboboost kapalı şekile Mafia Defijitive Editon 1080P Ultra'da 70 civarı veriyor derece. İyi mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı