Acer Nitro 5 AN515-58-544K düşük FPS veriyor

aimanarmis

Femtopat
Daha fazla  
RAM
3200mhz 8gb kingston ram
SSD veya HDD modeli
512gb
Ekran kartı
rtx 3050 4gb 95w
İşlemci
i5-12450h
Acer Nitro 5 AN515-58-544K modeliyle Valorant'ta 100-150 FPS arası ve ortalama 120 FPS alıyorum medium ayarlarda.
Tüm sürücülerim yüklü ve şarja takılı kullanıyorum, Denetim Masası'ndan falan performansa aldım ama hala aynı.
Sistemimin tam gücünde olduğunu düşünmüyorum, i5-3470 GT730 Izoly masaüstü sistemi olan arkadaş benden fazla FPS alıyor.
Moralim çok bozuld, u yol gösterecek bir arkadaş yok mu?

Benim eski Laptop'umda i5 10300H işlemci, GTX 1650 Ti ekran kartı ve 8 GB RAM vardı. Valorant'ta düşük ayarlada ortalama 100-120 arası FPS alıyordum. Bu sistemle aynı FPS alıyorsunuz nerdeyse. Acer'in kendi performans yazılımı yüklümü sizde ? Mesela Hp bilgisayarlarda HP OMEN diye performans yazılımı var. Oradan oyun ile ilgili boost ayarları yapılabiliyor. Birde bilgisayarınız kaç yıldır kullanıyorsunuz ?

Benim eski Laptop'umda i5 10300H işlemci, GTX 1650 Ti ekran kartı ve 8 GB RAM vardı. Valorant'ta düşük ayarlada ortalama 100-120 arası FPS alıyordum. Bu sistemle aynı FPS alıyorsunuz nerdeyse. Acer'in kendi performans yazılımı yüklümü sizde ? Mesela Hp bilgisayarlarda HP OMEN diye performans yazılımı var. Oradan oyun ile ilgili boost ayarları yapılabiliyor. Birde bilgisayarınız kaç yıldır kullanıyorsunuz ?
Merhaba hocam acer nitrosenseden bahsediyorsunuz yüksek ihtimal.Onu yükledim performans modunda kullanıyorum.Bilgisayarı bu hafta aldım 3 günlük daha yeni valorant indirmek nasip olmuştu,FPSi görünce şaşırdım normal mi diye buraya yazdım.

Merhaba hocam acer nitrosenseden bahsediyorsunuz yüksek ihtimal.Onu yükledim performans modunda kullanıyorum.Bilgisayarı bu hafta aldım 3 günlük daha yeni valorant indirmek nasip olmuştu,FPSi görünce şaşırdım normal mi diye buraya yazdım.
Anladım hocam. Bana göre Valorant ta sizin sisteminizin 150-200 arası fps vermesi lazım ortalama. Youtubeden bir araştırın bence sisteminize eşdeğer fps testi yapan arkadaşlar oluyor. Laptop tanıtımı felan yapan.

FPS değerlerim seninki ile aynı. Valorant'ta 100-150 FPS arası alıyorum. Ekstra RAM ekleyeceğim, düzeleceğini umuyorum. Bu modelde herkes aynı sorunu yaşıyor.

Hocam RAM eklediniz mi? Ben müşteri hizmetlerini aradım W11 Pro'dan Home'a geçin dedi ekran kartı sürücülerini Acer'in resmi sitesinden indirin dedi bu modelden bu tür çok şikayet alıyoruz dediler eğer RAM eklediyseniz performansı yazar mısınız?

Hocam 11400H işlemcili modeller daha yüksek FPS almıyordur herhalde. RAM eklerseniz sonuçları konuya yazın herkes bilgilensin.

Arkadaşımda GTX1650 ve 11400H var Monster o bile CS2 de ve Valorant'ta falan sabit 144 alıyor.

Geri
Yukarı