Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-58-79 laptop 94 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rhylla

Hectopat
Arkadaşlar selam LoL'de 10 dk antrenman modunda PC deniyorum, işlemci 94 derecelere çıkmış bana yüksek geldi sizce nasıl? Hocam sizinde görüşünüzü merak ediyorum @Artoria Pendragon

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    48,9 KB · Görüntüleme: 188
Çözüm
@Artoria Pendragon @Astiva @Madbane @maxfan @SouL27

Hocam hepinize selam, gece W11 Home kurdum ve az önce CN23 testi gerçeleştirdim Windows 10 Home kurulu iken 12 bin alan puan şu an 16503 aldım. Tekli çekirdek 1207 civarı bir şey idi şu an o da 1387 olarak güncellendi. Performans testi sırasında işlemci 100 dereceyi görmüş anlık olarak olduğu için sorun etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Şimdi sıra geldi normal kullanımdaki sıcaklık değerlerini incelemeye onu da bugün olmaz ise yarın muhakkak paylaşacağım. Bu modelde W11 Home dışında bir sistem kullanmamak gerekiyormuş onu da belirtelim.
Ne güncellemesi bios mu ? Öyleyse söylede yüklemeyelim bios güncellemeleri bile fanlari bozup derece arttırabiliyor.
Oyuna gelmiş hocam güncelleme. Herhangi bir şey yok. Bios tarafında da driver tarafında da işlemci tarafında da. Sonuç olarak bir çare yok. Windows 10 da işlemci daha verimsiz puanlar az. Ama ısınma da ona göre az yada yüksek derecelerde sabit kalmıyor, düşüyor derece.

Sıcaklıklar Windows 10'a göre nasıl hocam?

Sıcaklıklar normal kullanımda Windows 10'a göre düşük, fakat oyun konusunda işlemci çok W çektiğinden sıcaklıklar biraz yüksek Windows 10'a göre.

Win 11 kurdum. Dts Sound Unbound kurdum. License yok diyor. Yeniden kurdum yine aynı. Driverları da kurdum. Refresh licence diyorum bana mısın demiyor.
Hocam bende dts bir şeyini kurdum ama bu değildi . Bu ne işe yarıyormuş ?

Windows 11 kurdum. DTS sound unbound kurdum. License yok diyor. Yeniden kurdum yine aynı. Driverları da kurdum. Refresh licence diyorum bana mısın demiyor.

Hocam bu ücretli bir yazılım bakın sol tarafta ücretlendirmeleri yazmakta.

Sıcaklıklar normal kullanımda Windows 10'a göre düşük, fakat oyun konusunda işlemci çok W çektiğinden sıcaklıklar biraz yüksek Windows 10'a göre.

Hocam bende dts bir şeyini kurdum ama bu değildi . Bu ne işe yarıyormuş ?

Hocam bu ücretli bir yazılım bakın sol tarafta ücretlendirmeleri yazmakta.
Hocam sistemi yoran bir oyunda sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız?

Hocam nitrosense üzerinden ses profilini değiştirebiliyor musunuz?

Ben 17k cinebench r23 puanını win 11 pro da almıştım. Win 10 için bu hibrit işlemci düzgün çalışmıyor olabilir.
Hocam puanı pek takmıyorum da ısınmasa çok güzel laptop. Isınmasının da bir zararını görmedim şimdilik, zarar vermez en kötü resetler makina sonra servise gider. Bende ısınıp başkasında ısınmaması ayrı muamma. Aslında böyle ısınması problem mi onu da bilmiyorum. Victusdan da şikayetler var mesela ki bunun soğutması 1 tık daha iyi gibi bence. 12700H Küheylan maşallah. Çok karışık duygularım

Hocam Nitro Sense üzerinden ses profilini değiştirebiliyor musunuz?

Hocam geçmiş mesajlarda Apex Legends oynarken ki değerleri paylaştım bakabilirsiniz. Şu an işteyim o yüzden atamam. Evet değiştirebiliyordum dün ama bugün format sonrası hiç denemedim neden?

Hocam puanı pek takmıyorum da ısınmasa çok güzel laptop. Isınmasının da bir zararını görmedim şimdilik, zarar vermez en kötü resetler makina sonra servise gider. Bende ısınıp başkasında ısınmaması ayrı muamma. Aslında böyle ısınması problem mi onu da bilmiyorum. Victusdan da şikayetler var mesela ki bunun soğutması 1 tık daha iyi gibi bence. 12700H Küheylan maşallah. Çok karışık duygularım
Isınması normal. 100 dereceleri makine anlık görebilir. Turbo frekanslarını sıcaklığa göre bu cihazlar otomatik olarak ayarlıyor. Bunu kafanıza takmanıza gerek yok.

Hocam ısındığı durum önemli ? Ne yaparken ısınıyor oyun mu oynuyorsunuz yok sa normal kullanımda da mı ısınıyor ?

Hocam bugün 15 dakika Apex Legends Ultra ayarlarda 115 W güç çekmesiyle işlemci 100 dereceye ulaşmış anlık olarak. Oyun içerisinde ben 88 üstünü görmedim genelde 70-80 arası gidiyor. Ultrada oynadığımı tekrar belirtmek istiyorum.

Hocam ısındığı durum önemli ? Ne yaparken ısınıyor oyun mu oynuyorsunuz yok sa normal kullanımda da mı ısınıyor ?

Hocam bugün 15 dakika Apex Legends Ultra ayarlarda 115 W güç çekmesiyle işlemci 100 dereceye ulaşmış anlık olarak. Oyun içerisinde ben 88 üstünü görmedim genelde 70-80 arası gidiyor. Ultrada oynadığımı tekrar belirtmek istiyorum.
Oyun inmedi daha yarın inş. deniyeceğim :p. Sadece WoW oynamak için aldım. Isınmaz gibi geliyor bu kadar. Doğrudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı