Acer Nitro 5 AN515-58 8 ay sonrasında ölü piksel çıktı

• Konuyu başlatan Zehn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 181

Zehn

Picopat
Daha fazla  
Ekranda ölü piksel çıktı, servise mi vermeliyim, ne yapmalıyım? 1 tane var ama servise vermem için belli bir sayıda mı olması gerekiyor? Ve çok mu para isterler? Bilgisayarı alalı 7-8 ay oldu. ( garanti belgesinde 2 yıl garantisi var yazıyor. Garantiye verirsem düzeltirler mi yani)

Son düzenleme:
1 tane için garantiye yollarsan tekrardan sana gönderirler. En az 4-5 tane çıkması lazım IPS panelde ölü piksel çıkmaması imkansız.

Özellikle Acer ise çözmezler. Format atıp geri gönderim sağlarlar. Benim kronik sıkıntı olduğu halde yazılım atıp geri yolluyorlardı. Ekran dersin anakartı değiştirirler.

Ölü piksel ortadaysa kabullenme. Köşedeyse 1 tane varsa uğraşmaya değmez. Değiştirilecek ekranda da fazla çıkabilir.

Orta da görev çubuğunun azıcık üstünde bir yerde, ama aşırı dikkatli bakınca gözüküyor sadece, sabah arayıpta bulamadım neredeyse, uğraşmama değmez mi yani?

Orta da görev çubuğunun azıcık üstünde bir yerde, ama aşırı dikkatli bakınca gözüküyor sadece, sabah arayıpta bulamadım neredeyse, uğraşmama değmez mi yani?
Eğer illaki değiştirmek isterseniz önce servise gönderin. Size belli sayıda olması lazım vs. derlerse biraz diretin. İşte satmayı düşünüyorum ama ölü piksel değerini düşürüyor falan deyin. Eğer inat edip ekran/laptop değişimi yapmazlarsa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağınızı ve daha önce aynı sebepten dolayı birçok kişinin davayı kazandığını söyleyin. Yine yapmazlarsa son çare olarak laptop servisten gelince E-Devlet'ten THH'ye başvurun. Zaten sonuçlanması 6 ay civarı sürer. O ara hem laptopu kullanmış olursunuz hem de dava görülmüş olur. İnternette biraz araştırma yaparsanız zaten benzer konuları görürsünüz.

Geri
Yukarı