Acer Nitro 5 AN515-58 düşük devirde fan uğultulu çalışıyor

Konuyu yeni gordum o ugultu sesi hava giris ve cikislarinda darlik oldugunun gostergesi. Orada hava giris cikislarini tikayan bir sey vardir mulaka mesela fan kablosu fanin ustunde veya yakinsa hava sirkulasyonunun iyi olmamasindan kaynakli. 2. bir sey o ses fan motorundan veya baglanti yerinden surtunme sonucu gelebilir yaglamak cozum olabilir.

Konuyu yeni gordum o ugultu sesi hava giris ve cikislarinda darlik oldugunun gostergesi. Orada hava giris cikislarini tikayan bir şey vardir mulaka mesela fan kablosu fanin ustunde veya yakinsa hava sirkulasyonunun iyi olmamasindan kaynakli. 2. bir şey o ses fan motorundan veya baglanti yerinden surtunme sonucu gelebilir yaglamak cozum olabilir.

Açıklama için teşekkür ederim hocam. Bende bir yer sıkışma olduğunu düşünmüştüm ama bu sesin 2000-2300 RPM arasında çıkması bana başka bir sorun varmış gibi geliyor. Sizce neden böyle olabilir?

Hocam merhaba bilgisayar geldi dediğiniz gibi sorun düzelmemiş uğultu hala devam ediyor. Bu fan hızını 2200 RPM'e sabitlemenin bir yolu var mı NitroSense'den olmuyor.
Fan devri ayari var oradan kendin ayarliyorsun sizin tam modeli ney laptopun?

Hocam merhaba bilgisayar geldi dediğiniz gibi sorun düzelmemiş uğultu hala devam ediyor. Bu fan hızını 2200 RPM'e sabitlemenin bir yolu var mı NitroSense'den olmuyor.

Merhaba. Sorunun genellikle GPU fanından kaynaklandığını fark ettim. Oyun dışı aktivitelerde NitroSense'ten manuel olarak GPU fanını minimuma getirin, ses çıkmayacak ama tek sorun fanınız hiç durmayacak.

Merhaba. Sorunun genellikle GPU fanından kaynaklandığını fark ettim. Oyun dışı aktivitelerde NitroSense'ten manuel olarak GPU fanını minimuma getirin, ses çıkmayacak ama tek sorun fanınız hiç durmayacak.
Hocam zaten NitroSense de fanların hepsi minimum da ama yine kendi kafasına göre otomatik çalıştırıyor. Siz ayarı nasıl yaptınız?

Bu arada sizin fan durumu nasıl?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı