Acer Nitro 5 AN515-58 model laptopa sıvı metal uygulanmasında bir sakınca var mı?

İşlemci çok ısınıyor ve i7 12700H işlemcinin performansını kullanamıyorum. 92 derceeden sonra performans kısiyor drop girmeye başlıyor. Quest 2 VR gözlüğe bağlayınca 99-100 dereceye çıkıyor oynanmıyor.
Benim de aynıydı sıcaklık derecesi 100ü rahat buluyordu, yaptığım tek şey bilgisayarı dikkatlice açarak fanları temizlemek (malum kasa metal rüzgarla temas etse çiziliyor :D) fanları temizleyince eğer bilgisayarının altına yardımcı ek fan almadıysan usb ile bağlananlardan, onu da alman çok iyi olur, son olarakta oyun vs girerken fan hızını daima fulle. Isınma yine varsa performans modundan varsayılana çek o zaman bi fark daha yaratır.

Benim de aynıydı sıcaklık derecesi 100ü rahat buluyordu, yaptığım tek şey bilgisayarı dikkatlice açarak fanları temizlemek (malum kasa metal rüzgarla temas etse çiziliyor :D) fanları temizleyince eğer bilgisayarının altına yardımcı ek fan almadıysan USB ile bağlananlardan, onu da alman çok iyi olur, son olarak da oyun vs girerken fan hızını daima Full'e. Isınma yine varsa performans modundan varsayılana çek o zaman bir fark daha yaratır.

Şımdi şöyle şu an zaten pullsar pullwark bold termal macun var laptopta, tüm bakımlarını en kısa sürelerde yapıyorum zaten. En iyi şeyi yapmama rağmen tam performans kullanamıyorum tek çarem sıvı metal gibi duruyor.

Geri
Yukarı