Acer Nitro 5 AN517-41 NH.QAQEY.001 16 GB RAM Yükseltme

Lynx666

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Üye olmama vesile olan konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var, forumda benzer konular mevcut fakat ben endişe duyduğum için özel olarak bu ürüne açmak istedim malum RAM yükseltmek için ürünün garantiden çıkmaması adına sipariş edeceğim RAM ve SSD'yi takmaları için ürünlerle beraber servise göndereceğim bu da teknik servisten aldığım bilgiye göre an az 2 haftalık bir süreç demek.

Modelim tam olarak şu: https://www.akakce.com/laptop-noteb...ilgisayar-nh-qaqey-001-fiyati,2064943520.html

RAMExpert'e göre içindeki RAM şu: Amazon.com: 16GB DDR4 3200MHz PC4-25600 1.2V 2Rx8 260-Pin SODIMM Laptop RAM Memory Module M471A2K43EB1-CWE

CPU-Z Memory ve SPD;
Ekran Görüntüsü (1).pngEkran Görüntüsü (2).png

Şimdi sipariş kısmına gelelim;

Bu ürünü alsam olur mu: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07ZVHBSNG/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Diğer konularda gördüğüm üzere Samsung çipleri kullandığı için bu model önerilmiş: Bigboy 16GB DDR4 3200MHz CL22 Notebook Rami - B32D4SC22/16G

Hangisini seçmeliyim?

Not: En son araştırmaktan bunalıp 2 adet söylemeye karar vermiştim Kingston olanı fakat kit halinde satılmayan RAM'ler aynı model olsa bile bazen sorun çıkma durumu oluyormuş diye okudum ve Kingston'da bunu yaşayanlar olmuş yabancılarda, şimdi hiç emin değilim konuya hakim değilim ve kafam daha da çok karıştı yardım rica ediyorum.

Evet kit olmadığı halde aynısını alırsan sorun yaşama ihtimalin az da olsa var. İkisinden Samsung çipliyse Bigboy olanı seç.

Evet kit olmadığı halde aynısını alırsan sorun yaşama ihtimalin az da olsa var. İkisinden Samsung çipliyse Bigboy olanı seç.
Ben bizzat Acer Predator Laptopum için Bigboy marka olan rami aldım ve ramin etiketi 3200 mhz olmasına rağmen 2667 Mhz frekansta çalıştı. İade ettim ve kingston ram tercih ettim, memnunum bir problem yok.

Ben bizzat Acer Predator Laptopum için Bigboy marka olan rami aldım ve ramin etiketi 3200 mhz olmasına rağmen 2667 Mhz frekansta çalıştı. İade ettim ve kingston ram tercih ettim, memnunum bir problem yok.
Üretici Samsung olduğu için tavsiye ettim. Sizin ürününüzde üretim hatası vesaire çıkmış olabilir, Bigboy Kingston kadar olmasa da köklü bir marka. Ben de zaten üreticisi aynı olsa da farklı marka RAM'ler kullanıyorum, arkadaşın problem yaşama olasılığını en aza indirecek şekilde tavsiye verdim. CL ve MHz değerleri farklı olsa da RAM'ler çalışabilir fakat kit olmayan; aynı marka, aynı model, aynı CL ve MHz değerlerine sahip RAM'lerin çalışmama olasılığı da var.

Teşekkürler cevaplarınız için, cayma hakkımız kalktığı için tercihimi ben de Kingston'dan yana kullanacağım, satıcısı Amazon TR çünkü en azından bir sorun çıktığında 1 aylık müşteri memnuniyeti var.

Aynı laptopun 3060 olanını Haziran ayında aldım, RAM ve SSD parçalarını kendim aldım, taktırmasını servise yaptırdım. Eğer İstanbul'da isen kendin götürsen parçaları takmaları 1 hafta sürmüyor. Ama kargo ile yollarsan eline geçmesi 2 haftanı alır. Ben laptopu aldığımda şansıma Hepsiburada'dan Samsung markalı olan RAM buldum 16 GB ama şu anda satılmıyor. RAM ve SSD'yi taktırdım ve sorunsuz kullanıyorum. Tek sıkıntılı yanı RAM 2019 yılında üretilmiş ama başka yerlerde Samsung marka RAM olmadığı için iade etmedim. İstersen sende bigboy tercih edebilirsin ama sipariş geçmişsin galiba.
Şimdiden hayırlı olsun umarım bir sıkıntı yaşamazsın.

Son düzenleme:
Aynı laptopun 3060 olanını Haziran ayında aldım, RAM ve SSD parçalarını kendim aldım, taktırmasını servise yaptırdım. Eğer İstanbul'da isen kendin götürsen parçaları takmaları 1 hafta sürmüyor. Ama kargo ile yollarsan eline geçmesi 2 haftanı alır. Ben laptopu aldığımda şansıma Hepsiburada'dan Samsung markalı olan RAM buldum 16 GB ama şu anda satılmıyor. RAM ve SSD'yi taktırdım ve sorunsuz kullanıyorum. Tek sıkıntılı yanı RAM 2019 yılında üretilmiş ama başka yerlerde Samsung marka RAM olmadığı için iade etmedim. İstersen sende bigboy tercih edebilirsin ama sipariş geçmişsin galiba.
Şimdiden hayırlı olsun umarım bir sıkıntı yaşamazsın.

Güncel ekler;

Ekran Görüntüsü (3).pngEkran Görüntüsü (4).png

Merhaba çok teşekkür ederim,

1 hafta oldu halledeli evet Kingston olanı tercih ettim CPU-Z'de Samsung çipli olarak görünüyor o da ekran görüntüsünde görüldüğü üzere, taktıktan sonra kontrol ettim testlerimi yaptım şimdilik sorun yok kullanıyorum ve kendim taktım çekindim açıkçası kargoyu benim seçtiğim bir kargo firmasına vermemi ve ücreti ödemeyeceklerini söylediler ben de teslim etmeye çekindim kargolarla çok sorun yaşadım zamanında ve hala daha yaşıyorum belki bana denk geliyor bilemedim, ama SSD'den memnun değilim linki;

Sen hangi modeli tercih ettin SSD olarak ve memnun musun? Ben performansından memnun değilim ya da laptoplarda normali mi böyle emin değilim çünkü masaüstünde Samsung EVO vardı gayet hızlıydı o yüzden aynı hissi alamayınca emin olamadım.

Güncel ekler;

Eki Görüntüle 1558640Eki Görüntüle 1558641

1 hafta oldu halledeli evet Kingston olanı tercih ettim CPU-Z'de Samsung çipli olarak görünüyor o da ekran görüntüsünde görüldüğü üzere, taktıktan sonra kontrol ettim testlerimi yaptım şimdilik sorun yok kullanıyorum ve kendim taktım çekindim açıkçası kargoyu benim seçtiğim bir kargo firmasına vermemi ve ücreti ödemeyeceklerini söylediler ben de teslim etmeye çekindim kargolarla çok sorun yaşadım zamanında ve hala daha yaşıyorum belki bana denk geliyor bilemedim, ama SSD'den memnun değilim linki;

Sen hangi modeli tercih ettin SSD olarak ve memnun musun? Ben performansından memnun değilim ya da laptoplarda normali mi böyle emin değilim çünkü masaüstünde Samsung EVO vardı gayet hızlıydı o yüzden aynı hissi alamayınca emin olamadım.

Acer marka laptoplarda kasa içini kendin açıp parça değiştirdiğinde garanti dışı kalıyor diye biliyorum, arayıp sormuştum çünkü. Ben SSD'yi NVMe taktığım için normal SSD ile arasındaki fark çok fazla olacağından bir şey diyemiycem. Umarım ileride garantilik bir durumla karşılaşmazsınız.

Güncel ekler;

Eki Görüntüle 1558640Eki Görüntüle 1558641

Hocam bende ram takmak istiyorum dediğiniz gibi kargoya vermeye çekiniyorum ve üstüne minimum 10 gün bilgisayarsız kalacağım ilerde servise bir işimiz düşerse taktığımız rami çıkartıp göndersek kasanın açıldığını anlayabilirlermi güvenlik bandı vs. varmıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı