Acer Nitro 5 bilgisayar kapanıp duruyor

aidenomalley

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yardıma ihtiyacım var korkmaya başladım. Öncelikle ben Acer Nitro 5'in oyuncu laptoplarından birini kullanıyorum. 2021 güz dönemlerinde almıştım yaklaşık 3 senedir sorunsuz gidiyordu. Fakat iç temizliğini hiç yapmadığım ve bu konuda cahil olduğum için son haftalarda bilgisayarım basit bir web tarayıcısı açıkken bile deli gibi ısınıyordu. Benim de zaten aklımdaydı temizlik yapmak fakat ben yapamadan geçen hafta bilgisayarım şalterler atar gibi tak diye kapandı. Şarj kablosunu okumuyordu, hiçbir şekilde cevap vermiyordu. Neyse işte en son babama söyledim ve bir tanıdık teknisyene götürdük.

Adam ilk baş anakartın yanmış olabileceğini söyledi. Ben ise ana kartla ilgili bir durum olmadığını düşünüyordum. Ayrıca herhangi bir yanık kokusu falan da yoktu ve yanacak kadar da sıcaklığa çıkmamıştı. Her neyse zaten daha sonra anakartın değil küçük bir parçanın yandığını söyledi, tamir etti ve iç temizliğini falan da yaparak bayağı iyi bir fiyat aldı bizden. Neyse PC düzeldi diyordum ki daha tekrar eve geleli 2 gün olmadan yani 2. gün yeniden aynı şey oldu ve bilgisayar gitti. Üstelik bu sefer ısınma sorunu falan da yoktu. PC ilk aldığım gibiydi ve ısınmıyordu. Önceki seferde ise elimi koyamıyordum sıcaktan. Yardım edin neden kapanıp duruyor problem nedir?

Bilgisayarını şarjdan çıkarıp açtığında da kapanıyor mu?
Bilgisayara takılı olan tüm aygıtları çıkarıp güç düğmesine 30 saniye falan basılı tut, bilgisayar açıldığında şarj cihazı takılı değilken pildeyken kullan bilgisayarı. Kapanıp kapanmadığını bir de öyle kontrol et. Bende aynı problemi yaşamıştım bu forumda konusunu açmıştım, bu şekilde bilgi verildi şu an bir problem yok.

Bilgisayarını şarjdan çıkarıp açtığında da kapanıyor mu?
Bilgisayara takılı olan tüm aygıtları çıkarıp güç düğmesine 30 saniye falan basılı tut, bilgisayar açıldığında şarj cihazı takılı değilken pildeyken kullan bilgisayarı. Kapanıp kapanmadığını bir de öyle kontrol et. Bende aynı problemi yaşamıştım bu forumda konusunu açmıştım, bu şekilde bilgi verildi şu an bir problem yok.
Şarjtan çıkarıp açtığımda da kapanıyor mu bilmiyorum? Denemedim. Genelde çoğu zaman şarjda kullanıyorum bilgisayarı. Ayrıca hocam güzel diyorsunuz da şuan bilgisayar hiçbir yaşam enerjisi vermiyor. Güç tuşuna uzun basıyorum hiçbir şey olmuyor. Şarja takıyorum aynı, çıkarıyorum aynı fark eden bir şey yok maalesef.

Geri
Yukarı