Acer Nitro 5 bir anda kilitleniyor

Ben Jushle

Femtopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 sorunları.

Merhaba Acer Nitro 5 AN517 i7 9750H, GTX1660 Ti, 16 GB RAM, 512 GB SSD, 2 TB HDD özelliklerine sahip bir laptopum var. Laptopu Hepsiburada üzerinden satın aldım. Aldığım günden beri bazen 10 dakikada bir bazen 2-3 günde bir kilitleniyor cihaz. Isınma sorunu vs yok tam performans alıyorum. RAM slotlarından biri bozuldu Acer'i aradığımda garantisi varken yapamadıklarını, garanti bittikten sonra 7500 TL fiyat istediklerini ancak sorunun neden kaynaklı olduğunu ne kadar ısrar etsem de söylemedi, RAM slotu bozulduktan sonra 2x8 olan 16 GB RAM'ın 1'i çalışmayacağı için, öbür 8 GB olanı söküp 16 GB RAM ekledim tek 1 tane. 16 GB RAM var şu an cihazda RAM'den kaynaklı değil anladığım kadarıyla. Değiştirince de devam etti 2-3 defa bilgisayarcıya götürdüm. Memtest açıp geri gönderdi hepsi. Cihazı İstanbul'daki güvenilir tamirci varsa anlayacak sorundan ona da gönderebilirim. Temiz lisanslı Windows 10 kurdum Microsoft'tan indirdiğim ona rağmen devam ediyor. 3-4 bin TL'ye kadar verebilirim tamiri için, ya da sorun neden kaynaklı olabilir? Bazen ekran siyah oluyor görüntü öyle gidiyor. Performansından kaynaklı bir şikayetim yok ısınmadan kilitleniyor. Neden kaynaklı bir sorun olabilir? Acer'in verdiği fiyat aşırı pahalı sıkıntı HDD'den bile olsa 4500-6000 TL'ye kadar fiyat verdikleri var. Şikayetvar'a bakınca anakart olabilir mi bilmiyorum çünkü cihazı rahat kullanabiliyorum bilgisayardan anlayan birisi yardım etsin (SSD ya da HDD'yi ben ekledim).

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı