Acer Nitro 5 deneyimim (AN515-56)

Hocam tam aradığım bir konu. Bilgisayar mühendisliğine gideceğim 4-5 yıl yazılım için arada sırada da olsa cs tarzı oyunlar için kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Sizce bu laptop beni mutlu eder mi? Ekran kartının dynamic boost destekli 1650 olduğunu duydum, işlemci uzun ömürlü müdür sizce?

Hocam tam aradığım bir konu. Bilgisayar mühendisliğine gideceğim 4-5 yıl yazılım için arada sırada da olsa cs tarzı oyunlar için kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Sizce bu laptop beni mutlu eder mi? Ekran kartının dynamic boost destekli 1650 olduğunu duydum, işlemci uzun ömürlü müdür sizce?
Merhaba. Ben çok memnun kaldım, LoL ve Fortnite oyunlarını en yüksek ayarlarda rahatlıkla oynatıyor. Warzone'u ise orta ayarlarda rahat oynadım. Oyun deneyimim bu şekilde. Ekranı zaten kendi gözümden daha net ve canlı. Fakat en çok beğendiğim unsurlardan biri bilgisayarın hızı. Yağ gibi akıyor maşallah hem oyun içi hem oyun dışı. Ayrıca ısı olarak en çok 70-75 gördüm. Yani serin bir cihaz diyebilirim. Fanboy gibi övüyorum elbette memnun kalmadığım birkaç yönü var. Birincisi hoparlörü yetersiz. İkincisi...
İkinciyi düşündüm ama bulamadım hocam hiç düşünmeden yapıştırın gitsin çok memnun kalacağınıza eminim.

Intel Core 11000H serisi serin zaten, Acer'in soğutma başarısı da ortaya harika şeyler çıkartmış. Detaylı olmamış, yine de eline sağlık.

H35 serisi mobil işlemciler öyle hocam. Nedeni taşınabilirliği hedeflemeleri.(11300H, 11370H, 11375H-MSI) Ayrıca bu işlemcilerde mobilde g serisi işlemcilerde kullanılan iris Xe dahili GPU vardır. 4C 8t ve 10nm mimari birleşince sonuç bu oluyor.

Screenshot_20210805_235053_com.google.android.youtube.png

Ideapad Gaming 3i, Gen 6
11400H ve 11800H gibi işlemciler hala ısınmakta maalesef.

Merhaba. Ben çok memnun kaldım, LoL ve Fortnite oyunlarını en yüksek ayarlarda rahatlıkla oynatıyor. Warzone'u ise orta ayarlarda rahat oynadım. Oyun deneyimim bu şekilde. Ekranı zaten kendi gözümden daha net ve canlı. Fakat en çok beğendiğim unsurlardan biri bilgisayarın hızı. Yağ gibi akıyor maşallah hem oyun içi hem oyun dışı. Ayrıca ısı olarak en çok 70-75 gördüm. Yani serin bir cihaz diyebilirim. Fanboy gibi övüyorum elbette memnun kalmadığım birkaç yönü var. Birincisi hoparlörü yetersiz. İkincisi...
İkinciyi düşündüm ama bulamadım hocam hiç düşünmeden yapıştırın gitsin çok memnun kalacağınıza eminim.
Hocam asus rog tercih ettim sağolun yorumlarınız için

Hoparlörü yetersiz demişsin de gözüme çarptı kanka eğer DTS X ses sistemi varsa söyle yapabilirsin. Microsoft Store magazasından DTS unbound uygulamasını indir. Kulaklık ayarlarından özel kulaklık ayarına gel. Oradan da STRIX STRIX kulaklığını seç. Seçtikten sonra Windows ses ayarlama yerine sağ tık yapıp DTS X kulaklıkları seçersen düzeliyor. L hem sesin kalitesi artıyor hem sesi 2-3 kat artıyor. Bir de bendeki Ryzen 5 modeli 6-8 saat pil suresi veriyor sende ki kaç saat?

Yeni konular

Geri
Yukarı