Acer Nitro 5 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

DuneDainn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım Acer Nitro 5 laptopımda Valorant'ta hem en yüksek ve en düşük ayarda aynı FPS alıyorum. Ortalama FPS 90, sıcaklıklar ortalama 80 (CPU) civarı. Laptopta Windows kurulu geldi sadece Windows Update yaptım. Acer Care Center uygulamasına baktım sistem güncel diyordu. Aygıt yöneticisinden bir fotoğrafta var altta. Sizce ne yapmam lazım?
Özellkleri: i5 10300H, GTX1650, 144Hz, 512 GB SSD, 8 GB RAM.

AygıtYöneticisi.png

Hocam ayar değiştirmek Valorant'da performans değiştirmiyor. Düşürürseniz yük işlemciye yükseltirseniz ekran kartına yükü paslarsınız.

MSI Afterburner'dan oyun içi GPU ve CPU kullanımına bakar mısın? Benim ACER Predator'da da Valorant, R6 tarzı düşük sistem gerektiren oyunlarda FPS çok düşüktü, aynı RAM'den bir tane daha alıp çift kanal yapınca düzelmişti.
Acere özgü bir sorun mu acaba.Acerin sitesinden driver yüklesem çözülür mü acaba

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    149,1 KB · Görüntüleme: 167
Acere özgü bir sorun mu acaba. Acer'in sitesinden driver yüklesem çözülür mü acaba?
ACER'e özgü değil, NVIDIA Optimus'a özgü muhtemelen. Durumun uygunsa bi' 8 GB RAM daha eklemeyi dene makineye, sorunun düzeleceğini düşünüyorum. Bakarsan oyun ekran kartını da işlemciyi de kullanmıyor doğru dürüst. İkisi de yatıyor.

Kardeş yüksek ihtimalle RAM'den bende aynı özellikte MSI var. Bende Valorant'da 90-120 FPS alıyordum. Çift kanal yapınca 150-200 arası gidip geliyor şuan.

@Radeon RX 5500M hocam foruma katılmadan önce hep girip bakıyordum.Sadece seni biliyorum laptoplarla ilgili.Sorunum ne olabilir sence ? Windows kurulu geldiği için sürücü yüklemedim elle ama acer care centerda güncel diyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı