Acer Nitro 5 düşük oyunlarda düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

yusuf890

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
rtx3050 ti
İşlemci
ryzen 7 6800h
Merhaba,
Ryzen 7 6800H işlemci RTX 3050 Ti ekran kartı 16 GB DDR5 tek modül RAM.
2 günlük bilgisayar daha CS:GO'da işlemci ve ekran kartı kullanımı çok düşük seviyelerde kalıyor. Yüksek ayarlarda 100-150 FPS arası alıyorum.
Bugün Forza Horizon 4'te test ettim Ultra ayarda ve orta ayarda test yaptım FPS değerleri hemen hemen aynı 90-120 FPS arası çıktı orta ayarda ekran kartı kullanımı da bayağı düştü bu FPS'ler normal mi?

Bunlarda benchmark sonuçları.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-10 at 15.03.34.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-10 at 15.03.34.jpeg
    260 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2023-08-10 at 15.03.35.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-10 at 15.03.35.jpeg
    243,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Ryzen 7 6800H işlemci RTX 3050 Ti ekran kartı 16 GB DDR5 tek modül RAM.
2 günlük bilgisayar daha CS:GO'da işlemci ve ekran kartı kullanımı çok düşük seviyelerde kalıyor. Yüksek ayarlarda 100-150 FPS arası alıyorum.
Bugün Forza Horizon 4'te test ettim Ultra ayarda ve orta ayarda test yaptım FPS değerleri hemen hemen aynı 90-120 FPS arası çıktı orta ayarda ekran kartı kullanımı da bayağı düştü bu FPS'ler normal mi?

Bunlarda benchmark sonuçları.
Grafikleri arttırın yük binmesi için, 3050 için değerler normal.

Saçmalık tamamen normal falan değil. Biraz araştırmayla anlarsınız ki 3050'li i5 11. nesil laptoplar CS:GO'da 200-300 FPS veriyor.

Forza Horizon için değerler normal, CS:GO için grafikleri arttırmasını belirttim. Aynı sistemin 300 FPS verdiğini biliyorsanız neden bir çözüm fikri üretmiyorsunuz?

Forza Horizon için değerler normal, CS:GO için grafikleri arttırmasını belirttim. Aynı sistemin 300 FPS verdiğini biliyorsanız neden bir çözüm fikri üretmiyorsunuz?

Çok açık bir cümle olmamış bence. Forza için değerler normal fakat CS:GO kısmını bilmiyorum diyebilirsin. Sanki CS:GO için de normal demişsin gibi anlaşılıyor. Eğer coklu CPU kapalı ise açsın CS:GO'da sorun çözülür.

Çok açık bir cümle olmamış bence. Forza için değerler normal fakat CS:GO kısmını bilmiyorum diyebilirsin. Sanki CS:GO için de normal demişsin gibi anlaşılıyor. Eğer coklu CPU kapalı ise açsın CS:GO'da sorun çözülür.

GTX 1050'deki ayarlarımın aynısı yapılı onda 150 FPS alıyordum zaten. Çoklu CPU da açık.

Forza için de normal değil Ultra ve orta ayarlarda. Ultra ayarlarda neredeyse daha yüksek FPS almış PC. Nasıl normal olabilir ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
gtx 1050 de ki ayarlarımın aynısı yapılı onda 150 fps alıyordum zaten çok cpu da açılı
Bende aynı sorunu yaşıyorum.
Rtx3050 i5 13500h laptopla Csgo’da senin gibi fps alıyordum. Ben Thhye şikayet ettim iade istedim. Düzelmesse sende öyle yap.

GTX 1050'deki ayarlarımın aynısı yapılı onda 150 FPS alıyordum zaten. Çoklu CPU da açık.

Forza için de normal değil Ultra ve orta ayarlarda. Ultra ayarlarda neredeyse daha yüksek FPS almış PC. Nasıl normal olabilir ki?
Normal Forza.

Yeni konular

Geri
Yukarı