Acer Nitro 5 ekran darbe alması sonrası ne yapılır?

ultramsx

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8+8 3200mhz 22cl biri oem diğeri kingston
SSD veya HDD modeli
Pny 530 256gb ve samsung 970 evo 1tb
Ekran kartı
Rtx 3050 75w mobile
İşlemci
Ryzen 5 5600h
İyi günler, Mart ayında Acer Nitro 5 AN515-45 model numaralı laptopu aldım. Aldığımdan beri laptopun içini biri RAM diğeri de SSD takviyesi olmak üzere sadece 2 kez açtım. Geçen gün bir talihsizlik oldu.
Bir şeyi uzatırken acele etmemden dolayı laptopun adaptörü ekrana çarptı, o an içim gitti ekrana yakından baktım bir şey gözükmediği için kullanmaya devam ettim. Akşamına laptopu kapatırken gelen siyah ekranda izler gördüm normal kullanırken hiç fark edilmiyorlardı. Acer'in servisinin nasıl paragöz olduğunu gerek sosyaldeki konular gerek de Şikayetvar gibi sitelerden çoğumuz biliyordur. Benim sorum şu, bu sorun ileride büyür mü? Teknik servise gitsem panel değişim ücreti ne kadar olur? Dışarıda yaptırmayı öneriyorsanız İstanbul içi mekan önerilerinize açığım. Panelin türünün fotoğrafını almıştım şu an bulamadığım için ekleyemiyorum, bulunca konuyu güncelleyeceğim.

IMG_20231224_023956.jpg

Sisoftware sanda ile ekranın panel türüne baktım, çıkan sonucu ekliyorum. İnternette paneli araştırdığımda fiyat olarak 2500 ile 3000 arası olduğunu gördüm. İstanbul içinde bildiğiniz güvenilir bir teknik servis var mıdır? Ben paneli alsam onlar da montajını yapsa her türlü Acer'in teknik servisinden uyguna olacağını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-24 100219.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-24 100219.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Servis kullanıcı hatası deyip çok para isteyebilir. Eğer dersen ben adaptör vurdum filan dersen kesin kullaanıcı hatası derler. Bende bakım için yolladım SSD ve RAM taktım ve söyledim. Anakart bozuk deyip geri verdiler. Şu an hiçbir sorun yok 5 ay filan oldu gayet iyi çalışıyor. Ben şahsen güvenmiyorum servise.

Yanlış bilmiyorsam diğer markaların aksine Acer'da RAM vs SSD Upgrade'ini kendiniz yaparsanız garanti dışı kalıyor cihaz. Parçaları alıp servise götürüp taktırmanız gerekiyor.

Yanlış bilmiyorsam diğer markaların aksine Acer'da RAM vs SSD Upgrade'ini kendiniz yaparsanız garanti dışı kalıyor cihaz. Parçaları alıp servise götürüp taktırmanız gerekiyor.

Hocam dediğiniz olayı geçen seneye kadar bende öyle biliyordum. Sonra cihaz TV'nin YouTube videosundan yeni düzenlemele geldiğini Acer laptoplarda RAM ve SSD yükseltmek için açmanın cihazı garanti dışı bırakmayacağını söylediler. Video linkini ekleyeceğim bu yazıya. Parçayı almayı düşünüyorum da bu haliyle kullansam sorun olur mu esas merakım o yönde. Evde masaüstü bilgisayarım var Samsung 226bw marka monitör var bayağı eski darbe kaynaklı ölü pixeli vardı ama neredeyse 2 yıl oldu darbe alan bölge aynı durumda. Bu tarz bir durum ise böyle kullanabilirim çünkü dümdüz siyah ekran dışında hiç belli olmuyor.
Garanti dışına çıkmadığına dair video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Servis kullanıcı hatası deyip çok para isteyebilir. Eğer dersen ben adaptör vurdum filan dersen kesin kullaanıcı hatası derler. Bende bakım için yolladım SSD ve RAM taktım ve söyledim. Anakart bozuk deyip geri verdiler. Şu an hiçbir sorun yok 5 ay filan oldu gayet iyi çalışıyor. Ben şahsen güvenmiyorum servise.

Hocam benim de en büyük sakıncam o servis hakkında ilk aldığımda olumsuz yorumların çokluğunun farkındaydım da bugün bakayım dedim ne durumda diye. İstanbul şubeleri hiç umursamıyor bile garanti dışına bırakmak için bin bir takla atıyorlar resmen. Düşünün bu bahsettiğim yükseltme olayının garanti dışı kalmadığına dair yazı neredeyse bir sene önce yayınlandı ama hâlâ aradığımda cihazı açarsan garanti dışı kalır diyen canlı destek var. Yollasam bile (ki yollamayı şu an hiç düşünmüyorum) teknik servis hasar durum raporu oluşturmazsa (ki okuduğum şikayetlerin çoğunda oluşturmadan bakıp yolluyorlar) ve hasarlı yollarlarsa thk ile aylarımı vermem gerekiyor. Açıkçası bunun ile uğraşmak istemiyorum. Kendim paneli alıp güvenilir bir yerde montajlamak bana göre en sağlıklı görüneni ama eğer şu anki hali ilerlemeyecekse böyle kullanmaya devam edebilirim çünkü fark edilmiyor. İlerlerse onun için güvenilir bir yer bulmam gerek konuyu bir nebze o yüzden açtım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı