Acer Nitro 5 Fan Hızı Nasıl Ayarlanır?

BIOS un UFEI mi bu ÖNEMLİ ona göre nası yapa cağını anlatcam

Eski= Bıos lada power kısmından girip cpu system fan control disabel dan enabel yapark yada auto dan manual yaparak pwn yazan yei 15-8-4-2-1-025-0125-gibi yapa bilirsin

UFEİ = Bir çok pc güncel bıos UFEI kullanıyo sen kullanmıyosan geçmeni tavsiye erderim yukardakinden tek farkı system health kısmından yukardaki gibi yapa bilirsin

BIOS un UFEI mi bu ÖNEMLİ ona göre nası yapa cağını anlatcam

Eski= Bıos lada power kısmından girip cpu system fan control disabel dan enabel yapark yada auto dan manual yaparak pwn yazan yei 15-8-4-2-1-025-0125-gibi yapa bilirsin

UFEİ = Bir çok pc güncel bıos UFEI kullanıyo sen kullanmıyosan geçmeni tavsiye erderim yukardakinden tek farkı system health kısmından yukardaki gibi yapa bilirsin
UFEI kurulum yaptım. Dediğine bakacağım.
Kendi yazılımı derken neyi kastedin bios dan denedinmi
Daha bilgisayarı yeni aldım Acer quick access programı var, program çok yetersiz hiçbir ayar yok. Msi ve asus'da olduğu gibi sıcaklık, fan kontrolü, saat hızı gibi şeyleri göremiyorum.

Bilgisayarı zorlayacak bir program kurmadım daha ama bu ayarların yapılmaması sinirimi bozdu gaming adı altında satılan bir laptopda. Gerektiği zaman fan hızını arttırıyor bilgisayar o konuda sıkıntı yok.

Bıos a geçerken sorun yaşıyomusun çünkü kurulum sırasında küçük hatalar yapa biliyo laptoplarımız oyüzden sen bi kontrol yap fan speed diye bir uygulama var bence ona bir bak olursa ondan da yapa bilirsin şimdiden kolay gelsin iyi günler

Nitro Sense indirebilirsin Acer'ın sürücüler bölümünden.
UFEI kurulum yaptım. Dediğine bakacağım.

Daha bilgisayarı yeni aldım Acer quick access programı var, program çok yetersiz hiçbir ayar yok. Msi ve asus'da olduğu gibi sıcaklık, fan kontrolü, saat hızı gibi şeyleri göremiyorum.

Bilgisayarı zorlayacak bir program kurmadım daha ama bu ayarların yapılmaması sinirimi bozdu gaming adı altında satılan bir laptopda. Gerektiği zaman fan hızını arttırıyor bilgisayar o konuda sıkıntı yok.
VX15 modelinde de bomboş menü. Acer galiba sadece Predator serisine çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı