Acer Nitro 5 fandan ıslık sesi gelmesi

Dediklerinizi yaptım hocam. Teşekkür ederim baya ilgilendiniz konuyla. Dakika 1 den sonra dikkat ederseniz yine bu ıslık sesi gayet ayırt edilir şekilde geliyor ve bu ayarı açtıktan sonra videonun en sonunda gözüktüğü gibi ayarlara tıklayınca oyundan atıyor sürekli. 3 kere denedim hepsinde oyundan attı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam fan sesi bende bu kadar ıslık gibi değil ama sizdeki de çok anormal gelmedi normal fan sesi gibi.
Hocam video da tam belli olmuyor fakat en başta attığım videoları izlerseniz onlarda daha belirgin. Gayet rahatsız edici bir tiz bir ıslık sesi geliyor.

Hocam fan sesi bende bu kadar ıslık gibi değil ama sizdeki de çok anormal gelmedi normal fan sesi gibi.
Buyrun bu video dan da bakın isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nitro sense indirdiniz değil mi hocam? Oradan ayrık GPU'yu acar mısınız?
Açınca FPS im en düşük 200 en yüsek 350lere çıktı videoda izlersiniz zaten. Bu seferde oyunda görüntü ayarlarına tıklayınca sürekli atıyor

Son düzenleme:
İade edin hocam sizi rahatsız ediyorsa. Videoda da normale göre biraz fazla geldi bana.
Bu bana açtırdığın ayar ne ayarı hocam. Fps im 150 arttı birden. 8gb Ram daha alsam yanına fps %20 gibi ortalama daha da mı artacaktı? Her şeyi geçtim ışık süzmesi de var bilgisayarda. Üst tarafta kameranın sag ve solunda. Alt sağ çaprazda kocaman bir bölge, hadi onu kronik çoğu pc de oluyor dedim görmezden geldim de. Bilgisayarda sorun bitmiyorki. Pazartesi istanbula gideceğim bakalım servise. Bir ton da yol parası gidecek. Başıma bela aldım valla :)
Kesin diretecekler ama bakalım inşallah iade edebilirim. Bu sese de normal derlerse artık ne diyeyim. Tüketici Hakem Heyetiyle uğraştırmazlar beni inşallah.

Bu bana açtırdığın ayar ne ayarı hocam. FPS'im 150 arttı birden. 8 GB RAM daha alsam yanına FPS %20 gibi ortalama daha da mı artacaktı? Her şeyi geçtim ışık süzmesi de var bilgisayarda. Üst tarafta kameranın sag ve solunda. Alt sağ çaprazda kocaman bir bölge, hadi onu kronik çoğu PC de oluyor dedim görmezden geldim de. Bilgisayarda sorun bitmiyor ki. Pazartesi İstanbul'a gideceğim bakalım servise. Bir ton da yol parası gidecek. Başıma bela aldım vallahi :)
Kesin diretecekler ama bakalım inşallah iade edebilirim. Bu sese de normal derlerse artık ne diyeyim. Tüketici Hakem Heyetiyle uğraştırmazlar beni inşallah.

Uğrastirabilirler gibi ama hayırlısı. Açtığınız ayar IGPU'yu devre dışı bırakıp harici GPU'dan görüntü almanı sağlıyor, bu da performans artışı yaşatıyor.

Uğrastirabilirler gibi ama hayırlısı. Açtığınız ayar IGPU'yu devre dışı bırakıp harici GPU'dan görüntü almanı sağlıyor, bu da performans artışı yaşatıyor.

Kesin, öyle olacak ama bir ümitile gideceğim bakalım. Arkadaşlarıma da sordum kimse de böyle ıslık sesi yok aşırı derece. Hayırlısı bakalım. BIOS'un driverini indirmedim sadece. Onunla alakalı olacağını da sanmıyorum zaten.

Bu Acer'in 2022 modellerinde bir garip sorunlar var bende 515-46 versiyonunu aldım. Aynı sorunlar bende de var ışık sızması yüzünden iade verdim. Satıcı inceleyip dönüş yapacakmış. 30 k para ver bunlarla uğraş. 2017 model 515-42 versiyonu var taş gibi çalısıyor. Gram sorun yok. Sanki tüm sorunlı pcleri TR'ye göndermişler. Çok garip :)

Geri
Yukarı