Acer Nitro 5 God of War'da düşük GPU kullanımı

Mendax

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Acer Nitro 5 modelli laptop kullanıyorum. Bugün God of War'a girince fark ettim de GPU kullanımı orta ayarlarda 50-70% arasında geziyor. Bundan kaynaklı FPS düşüklüğü olduğunu düşünüyorum, izlediğim videolarda ki insanların yakınına bile yaklaşmıyor çünkü. Bu normal bir durum mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
PC özellikleri:
Ryzen 5 5600H
8 GB RAM
RTX 3050

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak sebebi 8 gb ramden olabilir onu Msi Afterburner ile kontrol et kullanım durumunu. Onun dışında arama çubuğuna 'grafik ayarları' yaz, oradan Gow.exe'yi seçip yüksek performans de. Büyük ihtimal bu sefer daha fazla kullanacak. Ayrıca laptopunda performans modu falan varsa onu açmayı unutma, birde ekran kartı driveri güncel mi bir bak.

İlk olarak sebebi 8 gb ramden olabilir onu Msi Afterburner ile kontrol et kullanım durumunu. Onun dışında arama çubuğuna 'grafik ayarları' yaz, oradan Gow.exe'yi seçip yüksek performans de. Büyük ihtimal bu sefer daha fazla kullanacak. Ayrıca laptopunda performans modu falan varsa onu açmayı unutma, birde ekran kartı driveri güncel mi bir bak.
Ram kullanımı neredeyse sınıra yakın 80-90% arası gidiyor, onun dışında diğerleri yapılı Acer'ın programından yüksek performans moduna alıyorum. Ekran kartı güncel.

Ram kullanımı neredeyse sınıra yakın 80-90% arası gidiyor, onun dışında diğerleri yapılı Acer'ın programından yüksek performans moduna alıyorum. Ekran kartı güncel.
Ram 16 yapılırsa sorunun kalkar büyük ihtimalle. Onun dışında sana önerebileceğim oyunu ekran kartıyla çalıştır.

Ekran kartıyla çalıştırmaktan kastınız nedir tam anlayamadım. Ram'i 16 yapmayı düşünüyorum bu arada.
1668373702873.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı