Acer Nitro 5 GPU ve FPS sorunu

mbq2

Hectopat
Selam arkadaşlar çoğu kişinin yaşadığı problemi ben de yaşıyorum forumda kimse cevap alamamış daha önce de sormuştum ama sorunumu çözemedim bu sefer daha görsellerle açıklayacağım umarım düzelir. Öncelikle 1 sene önce Acer Nitro 5 an 515-42 dizüstü bilgisayarını aldım (bilgisayarın özellikleri ekte).İlk aldığım zamanlar çok oyun oynamadığım için farkında değildim ama şu an FPS problemi yaşıyorum nedenini ilk başta çözemedim ama şu an sanırsam sorun ekran kartımda sistemim harici ekran kartını kullanmıyor, işlemcinin ekran kartını kullanıyor. DotA'da 40 FPS yazdığına bakmayın hafif aksiyon olsun 25 FPS'lerde oynuyorum. Minecraft'ta en ufak harekette 60 FPS'ye düşüyor ve sık sık oyun 15 FPS'ye droplanıyor. Aynı sisteme sahip olduğum kişiler DotA'da en az 50 FPS alıyor. Eski 8 yıllık bilgisayarımla Minecraft'ta aynı FPS'yi alıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?(Sorunum ısınma ya da RAM yetersizliği değil arkadaşlar ekran kartını kullanmıyor sistemim)

Dosya Ekleri

• 2020-07-02_19.38.57.png
    2020-07-02_19.38.57.png
    320,8 KB · Görüntüleme: 206
  • ekran kartı.jpg
    ekran kartı.jpg
    104,2 KB · Görüntüleme: 132
  • oyun fps.jpg
    oyun fps.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 106
  • Sistem özellikleri.jpg
    Sistem özellikleri.jpg
    30,5 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 AN515-42 Model laptop.

ÇÖZDÜM ARKADAŞLAR ÇÖZDÜM;

Sağ alttaki pile sağ tıklayıp güç seçeneklerine basıyoruz.

daha sonra çıkan pencerede yüksek performansı seçip onun üstündeki Plan ayarlarını değiştire basıyoruz.

daha sonra gelişmiş güç ayarlarını değiştire basıyoruz.

Değiştirilebilir dinamik grafikler sekmesine gelip ''Performansı en üst düzeye getir'' seçeneğini seçiyoruz.

Bu kadar. Ayrıca Nitro sense uygulamasına prize takılıyken yüksek performansı seçip, grafik ayarlarında da oyunu yüksek performansa almayı unutmayın.

Bunca insanın kanser olmasındaki yegane sebep tabiki Microsoft'un dandik Windows güncellemesinden biri. Kafasına göre güç planlamasını değiştirmiş. ben bu şekilde çözdüm.

Acer Nitro 5 AN515-42 Model laptop.

ÇÖZDÜM ARKADAŞLAR ÇÖZDÜM;

Sağ alttaki pile sağ tıklayıp güç seçeneklerine basıyoruz.

daha sonra çıkan pencerede yüksek performansı seçip onun üstündeki Plan ayarlarını değiştire basıyoruz.

daha sonra gelişmiş güç ayarlarını değiştire basıyoruz.

Değiştirilebilir dinamik grafikler sekmesine gelip ''Performansı en üst düzeye getir'' seçeneğini seçiyoruz.

Bu kadar. Ayrıca Nitro sense uygulamasına prize takılıyken yüksek performansı seçip, grafik ayarlarında da oyunu yüksek performansa almayı unutmayın.

Bunca insanın kanser olmasındaki yegane sebep tabiki Microsoft'un dandik Windows güncellemesinden biri. Kafasına göre güç planlamasını değiştirmiş. ben bu şekilde çözdüm.
Hocam ben de güç seçeneklerinde sadece dengeli seçeneği var ;(

Yeni konular

Geri
Yukarı